Општина Кисела Вода на месноста „Три круши“ направи детско игралиште и летниковец

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

Отсега дечињата на жителите на селото Драчево, а и на посетителите на познатото излетничко место „Три круши“ ќе имаат големо катче за дружење, игра и забава. До игралиштето, направен е и летниковец во кој блиските на децата додека внимаваат на нив, во него ќе уживаат и ќе се дружат.

Неодамна, Општина Кисела Вода целосно го асфалтираше и го осветли патот кој води до „Три круши“ и до црквата „Св. Петка“.

Општината изминатиов период со цел да обезбеди правилен развој на децата, изгради нови детски игралишта, а инвестираше и во санација на постоечките.

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa