Нека е честит Курбан Бајрам

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

Почитувани граѓани од исламска вероисповед,

Општина Кисела Вода со огромно задоволство Ви го честита Курбан Бајрам. На овој голем ден, Ви посакуваме многу здравје, постојано да Ве следи среќа и да имате безброј позитивни мигови.
Заедно да продолжиме да ја исполнуваме целта на празникот Курбан Бајрам, да бидеме хумани, секојдневно да бидеме солидарни, да му излегуваме во пресрет на секој, да им помагаме на сиромашните и немоќните.
Празникот исто како и останатите празници, да продолжи да не зближува и запознава без разлика на верската и етничката припадност.

Имајте убави празнични денови исполнети со радост.

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa