Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail

Во рамки на проектот „Отворена спортска недела” ученици од ООУ „Партенија Зографски” планинареа на Водно

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

Во рамки на проектот „Отворена спортска недела”, кој се реализира во организација на Федерацијата на училишен спорт на Македонија, и под покровителство на Агенција за млади и спорт, вчера ученици од ООУ „Партенија Зографски” од општина Кисела Вода,  планинареа на Водно.

Учениците на планината се искачија во придружба со наставниците Тамара Стојанова, Даниел Бојчевиќ, и директорот на училиштето Мартин Мартиновски.

 

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa