Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail

Општина Кисела Вода и Извидничкиот одред Методи Митевски- Брицо ќе организираат настан:„Извидници -живот во природа и во заедница“

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

На ден 29.05.2021 година ( сабота ) општина Кисела Вода во соработка со Извидничкиот одред Методи Митевски- Брицо ќе организираат заеднички  настан под мото : ,,Извидници -живот во природа и во заедница “.

Настанот ќе се одржи во сабота со почеток во 10 часот во новиот парк во уз 11-ти Октомври бараки . На настанот ќе учествуваат ученици од основните општински  училишта на возраст од 12 до 14 години во дел од активности кои ќе вклучуваат полигонски компетитивни игри, стреличарство , работилница за рециклирање и друго. Активностите ќе  се одвиваат  на неколку локации во паркот со почитување  на мерките на протоколот за заштита од КОВИД 19  (носење маска, дезинфекциони средства за раце  и дистанцирање) .Настанот ќе се одвива до 12 часот , и истиот има за цел преку активностите да ја прикаже и промовира важноста на екосвеста и еколошката совесност, и оджувањето на заеднички зелени површини ,како новоотворениот парк , чисти и корисни за сите членови на општеството со созадавње на навики за чиста животна средина .На настанот ќе присуствуваат претставници на општинската администрација.

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa