Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail

По Расадник, генерално се чисти и Бирарија

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

Продолжува големата акција за чистење на Општина Кисела Вода. После Расадник, од утринава истата се спроведува во урбаната заедница Бирарија.

На терен се сезонските работници ангажирани од Општина Кисела Вода кои вршат расчистување на улиците од отпад, кастрење на гранките на дрвјата, косење, метење на паднатите лисја, чистење на мини депониите.

Со цистерна се мијат улиците, плочниците и тротоарите. Како што најави градоначалникот Ѓорѓиевски, ова е само почеток на една силна офанзива за чистење и расчистување на општина Кисела Вода.Оваа акција ќе ги опфати сите месни и урбани заедници од овој дел на градот. По неа, ќе следат и многу други, за што ќе бидат ангажирани и дополнителен број на сезонски работници, а локалната самоуправа ќе работи силно на подобрување на услугата од комуналните служби.

 

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa