Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Дел од општина Кисела Вода утре без електрична енергија

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

Како што соопшти ЦУК по известување добиено од ЕВН Македонија АД, информираме дека утре, 24.11.2021 година (среда), без електрична енергија ќе остане дел од општина Кисела Вода.

Во периодот од 09:00 до 11:00 часот прекин во снабдувањето со струја ќе имаат дел од корисниците од ресторан Везилка, Борис Трајковски бр. 176, 184, 186, ресторан Дениција, Борис Трајковски 15 бр. 1, 3, 5, 7.

Во периодот пак од 09:15 до 15:15 часот, корисниците на дел ул. Христо Татарчев 14, 16 и 18.

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa