Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail

Во финална фаза новиот паркинг во Драчево

Рејтинг на корисник:  / 3
НајлошоНајдобро 

Во завршна фаза се градежните активности за изградба на паркинг на улицата “Бранко Заревски” во населбата Драчево.

Денес се работеше на асфалтирање на површината од околу 3500 квадратни метри на која се предвидени околу 60-тина места за паркирање.

-Во наредните денови жителите на овој дел од Драчево ќе го добијат ветениот простор за паркирање. Се работи за доста фревентна локација, бидејќи во непосредна близина се наоѓа пазарот. Сакам да нагласам дека станарите од зградите на улицата “Бранко Заревски”, ќе имаат бележани места за нивните возила, но со оглед на тоа што се работи за голема површина, места ќе има и за други граѓани кои ќе имаат потреба таму да се паркираат. Воедно, сакам да најавам дека интензивно работиме на повеќе проекти кои ќе овозможат зголемување на бројот на паркинг места во сите делови на општината-изјави градоначалникот Орце Ѓорѓиевски при денешниот увид во градежните работи на оваа локација.

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa