Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail

Компанијата “Тримакс” донираше смарт табла за ПОУ “Круме Кепески” во Припор

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

Продолжува процесот на осовременување на наставата низ стимулирање на дигиталните вештини. Преку договор за донација со компанијата “Тримакс”, Општина Кисела Вода обезбеди уште една смарт табла за учениците.

 

Истата е поставена во ПОУ “Круме Кепески” во Припор, каде денес, на директорите од сите основни училишта од овој дел на градот, им беше одржана презентација на софтверот преку кој функционираат дигиталните табли.

Со денешната донација, бројот на дигитални табли низ сите основни училишта во Кисела Вода се искачи на 44. Воедно, во наставниот процес се користат и 75 смарт телевизори, а Општина Кисела Вода, преку донации обезбеди и компјутер за секоја училница од сите 11 училишни објекти преку проектот “Компјутер за секој наставник”.

Унапредувањето на наставниот процес во сите општински училишта, продолжува и понатаму.

Општина Кисела Вода упатува благодарност до компанијата “Тримакс” за покажаната општествена одговорност. Иако нашите сопствени инвестиции во сите училишни објекти непрекинато течат, поддршката за ваквите проекти, како сериозна поддршка на образовниот процес, е секогаш добредојдена.

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa