Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail

Заврши спортската манифестација ,,Куп Св. Ѓорѓи“

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

По шест денови, исполнети со спортување и дружење, со многу спортски емоции на селектираните талентирани спортисти од четири општини, заврши традиционалниот годинешен ,,Куп Св. Ѓорѓи“.

 

Покровител на спортската манифестација беше градоначалникот Орце Ѓорѓиевски. На последниот натпреварувачки ден, на програмата беа футсал натпреварите.

Во финалето селекцијата на Карпош ја совлада соодветната селекција на Гази Баба со 3:1. Најдобар играч на теренот, воедно и на фудбалскиот турнир беше Админ Абдула, кој постигна вкупно 6 голови на два натпревари.

Во борбата за третото место, домаќините, селекцијата на Општина Кисела Вода, со еуфорична игра со резултат од 6:1 ја совладаа соодветната селекција на Општина Аеродром.

Ден порано, пак, во завршницата на одбојкарскиот турнир за девојчиња, заслужено триумфира селекцијата на Општина Аеродром, која во финалната средба ја совлада Селекцијата на Карпош со 2:0 (по сетови 25:15 и 25:17).

Во малото финале, во борбата за третото место домаќините, селекцијата на Кисела Вода, предводени од поранешната репрезентативка проф. Моника Јаневиќ, со резултат од 2:1 (по сетови 25:15, 19:25 и 15:9) беше поуспешна од селекцијата на Општина Гази Баба.

Наградите на најуспешните, ги додели Бојан Димковски, в.д. директор на jавното претпријатие за стопанисување со спортски сали и спортски објекти “Кисела Вода КВ Скопје”.

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости