ankara escortcasino siteleri1xbet 2024ankara escort bayanankara escortkonya eskortizmir escortbursa escortmebbis girişataşehir escortkadıköy escortbahsinewonoddmariobettipobetonwinbahiscombahsineDenizli Escortdeneme bonusudeneme bonusu veren sitelerTaraftariumonwin girişbetstarsbodogjoocasinoblizzcasinobitslotcasoojusbit.iomirax casinobitkingzmbitclubrichesinclavecasinosbetplay.ioonlineslotmachinesbets.ioresorts world casinoatlantic city casinosfanduel casinobitstarz casino real moneyoshifree slot gamescrypto casinosbitcoincasinobetus casinored dog casinono deposit bonus codes 2024online slots real moneyroulette casinooynabilmercurecasinobetyapankabahisregnobetboombetodeonbetyorkbetmavibetodeonbetistekbetbetebetkazansanacratosroyalsonbahisinterbahisceltabetbordobetlesabahisLucku Luke CasinoRaptor casinoTwin casinobetkomgüvenilir bahis siteleritrendyol indirim kodupendik evden eve nakliyatPusulabetpopsec.orgdeneme bonusudeneme bonusu veren sitelerslot siteleri https://en-iyi-10-slot-siteleri.comstarzbet adamsah.netbonusbayşanslıbetonredbetonredroketbetklasbahisBetco altyapılı sitelerbetkomsahabetonwinesenyurt masaj salonubahiscombahiscombelugabahisbelugabahisbetistbetistceltabetceltabetklasbahisklasbahismariobetmariobetrestbetrestbettarafbettarafbettipobettipobetcasibomcasibomcasibomcasibomstarzbetsahnebetlimanbetredwinmatadorbetmatadorbetbetkombetkomxslotcasibomcasibomcasibomcasibombodrum bayan escortbycasinobetkombetkommariobet girişultrabetmariobetbahis siteleriblackjack siteleriCasinoBonanzacasino bonanzadeneme bonusurulet sitelerisweet bonanzacasino sitelericasino sitelericasino siteleriBahiscomboş3BetkombetkomBetkombetturkeytarafbetbetkomcasibomkonya günlük kiralık evistanbul escort bayancasibomdeneme bonusu veren sitelerBahis forumcasibomcasibomligobet üyelikcasibomBetnanosuperbetinBetturkeycasibombetkomescort bayan maltepeTarafbetBetkomdinamobetMatadorbetmariobethttp://www.escortbayanlariz.netMatadorbetsahabetwww.istanbulllescort.net/romabetroketbet girişseocasibomcasibommarsbahismarsbahissekabetsekabetjojobetcasibomcasibomCasibommeritkingcasibom1xbet giriştipobetJojobetjasminbetholiganbetbetkombahiscomtarafbetbetistmariobetonwinbetmatikJojobetstakestakestake
malatya escort pendik escort bayan antalya bayan escort ankara escort samsun escort bayan avcılar bayan escort anadolu yakası escort şirinevler escort bayan mersin bayan escort tuzla escort şişli escort bayan mecidiyeköy bayan escort
How Hot is Too Hot for Cats
Кисела Вода: Во август социјално загрозените ученици ќе летуваат бесплатно

Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail

Кисела Вода: Во август социјално загрозените ученици ќе летуваат бесплатно

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

Децата од социјално загрозени семејства од општина Кисела Вода ќе добијат бесплатно летување. Денес е распишан огласот и се објавени критериумите кои на ученици од семејства приматели на социјална или било каква друга помош, еднородителски семејства, семејства чии примања не надминуваат 35 000 денари месечно, семејства со еден вработен, примател на минимална плата, ќе им овозможат овој август да поминат неколку дена со своите врсници во некое од летувалиштата на Охридското Езеро.

 

За оваа намена Општина Кисела Вода издвои 3 милиони денари од својот Буџет со кои ќе се покријат трошоците за превоз, сместување и храна.

Рокот за пријавување започнува од  денес, 18.05.2023 година и трае 10 дена, односно заклучно до 27.05.2023 година до 18.00 часот. Пријавите со целокупната документација се доставуваат лично или по пошта на адреса: Општина Кисела Вода, ул. “Петар Делјан” бр. 17 или во архивата на општината со назнака: Пријава за избор на социјално ранлива категорија на ученици од општинските основни училишта за кои Општина Кисела Вода ќе спроведе бесплатен летен одмор“- Комисија).

Пријавата и образецот со упатство за пополнување, како и сите останати информации поврзани со користењето на оваа услуга, се достапни на веб-страната на општината:

http://www.kiselavoda.gov.mk/content-data/Broshuri/oglas123.pdf

Се работи за мерка од социјалната сфера на Општина Кисела Вода, која на децата од социјално ранливи категории кои се редовни ученици во основните училишта во општина Кисела Вода ќе им овозможи социјализација, дружење и нови искуства, односно ќе им пружи еднакви можности со нивните врсници. Воедно, проектот за бесплатни часови по странски јазици, часови за компјутерска технологија и бесплатен спорт за овие деца, ќе продолжи и во следната учебна година, а пакетот мерки за поддршка ќе биде дополнет и со нови услуги и содржини.

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости