Корисниците од улицата „Првомајска“ утре без струја

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

Од регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, по известувањето добиено од ЕВН Македонија АД, известуваат дека утре, 11.04.2014 (петок), без електрична енергија во периодот од 08:00 до 09:00 часот ќе останат корисниците од бул. "Борис Трајковски", поточно бензинската пумпа "Марија Трејд".

Прекините во напојувањето со електрична енергија се поради изведување планирани технички зафати во дистрибутивната мрежа на ЕВН Македонија АД.

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa