Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Новости

Увид во градежните активности за изградба на фекална канализација во населбата Градинар

Рејтинг на корисник:  / 0

Течат градежните активности за изградба на фекална канализација во населбата Градинар, преку која отпадните вoди треба да се впуштат во изведените колектори за фекални води по булевар Србија и покрај Усјанскиот канал.

Повеќе: Увид во градежните активности за изградба на фекална канализација во населбата Градинар

ДУРДМОВ „Димитар Влахов“ организираше Балкански ВИП натпревар за лица со оштетен вид

Рејтинг на корисник:  / 0

На ден 09.06.2021 година училиштето ДУРДМОВ ,,Димитар Влахов,,  организираше онлајн настан Балкански ВИП натпревар.

Повеќе: ДУРДМОВ „Димитар Влахов“ организираше Балкански ВИП натпревар за лица со оштетен вид

Кадетките на „Јанта волеј - форца“ станаа државни шампионки

Рејтинг на корисник:  / 0

Изминатиот викенд во Битола на финалниот турнир во кадетска конкуренција (родени 2004 и помлади), одбојкарките на „Јанта волеј - форца“ од Кисела Вода во полуфиналниот натпревар ја победија екипата на „Наковски волеј“ од Струмица со 2:0, во сетови 25:22 и 25:21. По ова, на финалниот натпревар, кадетките на „Јанта волеј - форца“ убедливо ја победија и екипата на „Вардар ЕМ“ од Скопје со резултат 3:1, и станаа државни шампионки.

Повеќе: Кадетките на „Јанта волеј - форца“ станаа државни шампионки

Во oпштина Кисела Вода одбележани се 222 години од раѓањето на Пушкин

Рејтинг на корисник:  / 0

Уште една манифестација за промовирање на културата во Општина Кисела Вода. На 07.06.2021 година (понеделник) и оваа година во соработка со Руската амбасада jа одбележавме 222–та годишнина од раѓањето на Александар Сергеевич Пушкин.

Повеќе: Во oпштина Кисела Вода одбележани се 222 години од раѓањето на Пушкин

Награди за најдобрите ученици, спортисти и просветни работници во училиштата и градинките

Рејтинг на корисник:  / 4

Општина Кисела Вода и годинава ја продолжува традицијата на наградување и стимулирање на талентираните ученици и спортисти од основните училишта и наградување на најдобрите просветни работници од основните училишта и јавните детски градинки кои опстојуваат на територијата на општината.

Повеќе: Награди за најдобрите ученици, спортисти и просветни работници во училиштата и градинките

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa