Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Новости

Мултимедијален музичко ликовен хепенинг на отворен простор

Рејтинг на корисник:  / 2

Општина Кисела Вода по девети пат го реализира проектот Мултимедијален хепенинг на отворен простор“во  „Паркот Македонија “  во близина на Дом на култура КВК со почеток од 10.30 часот до 11.30 часот во соработка со ООУ на територија на општина Кисела Вода и двете Посебни училишта. Темата на овој хепенинг оваа година е „ Ја сакам мојата општина Кисела Вода “.

Повеќе: Мултимедијален музичко ликовен хепенинг на отворен простор

Пионерките и младинките на „Јанта Волеј“ од Кисела Вода станаа државни шампионки

Рејтинг на корисник:  / 0

Пионерките на одбојкарскиот клуб „Јанта Форца Волеј“ од Кисела Вода на финалниот натпревар на пионерската джавна лига на Македонија, во Струмица со 3:0 ја победија екипата на „Пелистер“ од Битола, а во младинската државна лига на Македонија, младинките на финалниот натпревар кој се одигра во населбата Ченто, со 3:0 ги надиграа одбојкарките на „Пелистер“. Пионерките и младинките на „Јанта форца волеј“ станаа државни шампионки.

Повеќе: Пионерките и младинките на „Јанта Волеј“ од Кисела Вода станаа државни шампионки

Општина Кисела Вода и Извидничкиот одред Методи Митевски- Брицо ќе организираат настан:„Извидници -живот во природа и во заедница“

Рејтинг на корисник:  / 0

На ден 29.05.2021 година ( сабота ) општина Кисела Вода во соработка со Извидничкиот одред Методи Митевски- Брицо ќе организираат заеднички  настан под мото : ,,Извидници -живот во природа и во заедница “.

Повеќе: Општина Кисела Вода и Извидничкиот одред Методи Митевски- Брицо ќе организираат настан:„Извидници -живот во природа и во заедница“

Градоначалникот Филип Темелковски во Република Турција оствари работна средба со градоначалникот на Општина Одемиш

Рејтинг на корисник:  / 0

Градоначалникот на Општина Кисела Вода, Филип Темелковски, заедно со претседателот на Советот на Општината Дарио Шимиќ, и со градоначалникот на Општина Бутел Велимир Смилевски беше во службена посета во Општина Одемиш, Република Турција.

Повеќе: Градоначалникот Филип Темелковски во Република Турција оствари работна средба со градоначалникот на Општина Одемиш

Во рамки на проектот „Отворена спортска недела” ученици од ООУ „Партенија Зографски” планинареа на Водно

Рејтинг на корисник:  / 0

Во рамки на проектот „Отворена спортска недела”, кој се реализира во организација на Федерацијата на училишен спорт на Македонија, и под покровителство на Агенција за млади и спорт, вчера ученици од ООУ „Партенија Зографски” од општина Кисела Вода,  планинареа на Водно.

Повеќе: Во рамки на проектот „Отворена спортска недела” ученици од ООУ „Партенија Зографски” планинареа на Водно

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa