Новости

Сувариев: ,,Овој тим има потенцијал за државното првенство“

Рејтинг на корисник:  / 15

Утре со одигрувањето на трите одложени средби, завршува есенската сезона во кошаркарската лига, во рамките на училишниот спорт на општината Кисела Вода.  Со оглед на фактот, што избраниците на тренерот Вангел Сувариев ги одиграа сите натпревари во  есенскиот дел, тие веќе се промовираа во есенски шампиони.  Кошаркарите од  ОУ ,,Невена Георгиева Дуња“  надмоќно  победија во сите четири кола, притоа докажувајќи дека подготвено ќе ја пречекаат пролетната сезона, за кога се закажани и натпреварите од државното првенство.

Повеќе: Сувариев: ,,Овој тим има потенцијал за државното првенство“

Шампионска игра на ,,Кепески“ на градското првенство

Рејтинг на корисник:  / 21

Добрите резултати што ги постигнува основното училиште ,,Круме Кепески“ во рамките на училишниот спорт, од година во година се надградуваат со нови победи на спортските терени. За ваквиот развој на училишниот спорт во ова училиште најголеми заслуги има ,,тандемот“ успешни професори по физичка култура, Зафировски-Милоевиќ.  Инаку, денеска избраниците на тренерот Игор Зафировски на  квалификациониот турнир во мал фудбал, кој се играше во рамките на градското првенство, во својата група го освоија првото место.

Повеќе: Шампионска игра на ,,Кепески“ на градското првенство

Покана до медиуми

Рејтинг на корисник:  / 0

Во четврток, (07.11.2013) со почеток во 10:00 часот, во големата сала на Општина Кисела Вода, градоначалникот Билјана Беличанец – Алексиќ ќе додели решенија за легализација на бесправно изградени објекти.

Ги покануваме редакциите на пишаните и електронските медиуми да испратат новинарска екипа (новинар и снимател или фоторепортер) да го проследат настанот.

Градоначалникот Беличанец – Алексиќ ќе ги посети месните заедници Усје и Припор

Рејтинг на корисник:  / 2

Градоначалникот Билјана Беличанец – Алексиќ со својот тим ги продолжуваат  посетите на месните и урбани заедници во општината. Согласно динамичниот план, утревечер (06.11.) општинските претставници ќе имаат средби со жителите на населените места Усје и Припор.

Повеќе: Градоначалникот Беличанец – Алексиќ ќе ги посети месните заедници Усје и Припор

Подрачното основно училиште “Круме Кепески” со нов лик

Рејтинг на корисник:  / 2

Еден од врвните приоритети во работата на Општина Кисела Вода претставува инвестирањето во образованието и создавањето добри услови за работа и одвивање на воспитно-образовниот процес во основните училишта. Со санација и модернизација на училиштата, учениците добиваат пријатна и инспиративна клима за учење, а наставниците здрава работна средина.

Повеќе: Подрачното основно училиште “Круме Кепески” со нов лик

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa