Новости

Граѓаните од Кисела Вода ќе учат како да ги заштитат домовите од кривични дела

Рејтинг на корисник:  / 5

“Полицијата – сервис на граѓаните” и “Како да го заштитиме имотот од кривични дела” се двата проекти кои во следниот период ќе се реализираат во Општина Кисела Вода, во организација на полициската станица од општа надлежност “Кисела Вода”. Овие два проекти ќе се реализираат во месните и урбани заедници во општината, согласно претходно утврдена динамика. Ова го најави командирот на полициската станица “Кисела Вода”, Ќиро Крстески, кој искажа голема благодарност до општината Кисела Вода и претседателите на месните и урбани заедници за нивната поддршка и подготвеност за соработка.

 

Повеќе: Граѓаните од Кисела Вода ќе учат како да ги заштитат домовите од кривични дела

Општина Кисела Вода доби донација во спортска опрема

Рејтинг на корисник:  / 4

 За успешно развивање на училишниот и рекреативниот спорт, општината Кисела Вода од Агенцијата за млади и спорт денеска доби донација  во спортска опрема. Договорот за соработка помеѓу двете институции за уредување на правата и обврските за движните ствари (спортската опрема), кои се даваат на трајно користење без надомест на Општина Кисела Вода, го потпишаа градоначалникот на Општина Кисела Вода, Билјана Беличанец – Алексиќ и директорот на Агенцијата за млади и спорт, Александар Пујовски.

Повеќе: Општина Кисела Вода доби донација во спортска опрема

Покана до медиуми

Рејтинг на корисник:  / 1

Во петок (12.07.2013) во големата сала на Општина Кисела Вода, со почеток во 15:00 часот, претставници на Министерството за внатрешни работи ќе извршат промоција на два проекти кои во следниот период ќе се реализираат во Општина Кисела Вода. Едниот проект е насловен “Полицијата сервис на граѓаните”, а вториот “Како да го заштитиме имотот од кривични дела” и се наменети за жителите на општината.

На промоцијата ќе присуствува и градоначалникот на Општина Кисела Вода, Билјана Беличанец – Алексиќ.

Покана до медиуми

Рејтинг на корисник:  / 0

По повод продолжување на акцијата во делот на опремување со спортска опрема на општините и училиштата, на ден 12.07.2013 година (ПЕТОК) во просториите на Агенцијата за млади и спорт со почеток во 11.00 часот ќе се одржи прес-конференција на која ќе бидат презентирани деталите околу продолжувањето на овој проект.

На прес-конференцијата ќе присуствуваат и ќе се обратат директорот на Агенцијата за млади и спорт Александар Пујовски и градоначалникот на Општина Кисела Вода Билјана Беличанец - Алексиќ, каде ќе потпишат договор за донираната опрема.    

Музички викенд на културното лето во Кисела Вода

Рејтинг на корисник:  / 0

Забавна и традиционална македонска музика ќе понуди културното лето “Бранувано културно Три круши 2013-то лето”  престојниот викенд. Имено, утревечер (12.07.) на верско-рекреативниот центар “Три круши” во Драчево, со почеток во 21:00 часот, целовечерен концерт ќе одржи групата “Фортуна”.

Во сабота пак, во паркот “Шопен” во истиот термин концерт ќе одржи Драган Даутовски квартет.

Влезот за граѓаните е отворен. 

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa