Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail

Новости

Шампионска игра на ,,Кепески“ на градското првенство

Рејтинг на корисник:  / 21

Добрите резултати што ги постигнува основното училиште ,,Круме Кепески“ во рамките на училишниот спорт, од година во година се надградуваат со нови победи на спортските терени. За ваквиот развој на училишниот спорт во ова училиште најголеми заслуги има ,,тандемот“ успешни професори по физичка култура, Зафировски-Милоевиќ.  Инаку, денеска избраниците на тренерот Игор Зафировски на  квалификациониот турнир во мал фудбал, кој се играше во рамките на градското првенство, во својата група го освоија првото место.

Повеќе: Шампионска игра на ,,Кепески“ на градското првенство

Покана до медиуми

Рејтинг на корисник:  / 0

Во четврток, (07.11.2013) со почеток во 10:00 часот, во големата сала на Општина Кисела Вода, градоначалникот Билјана Беличанец – Алексиќ ќе додели решенија за легализација на бесправно изградени објекти.

Ги покануваме редакциите на пишаните и електронските медиуми да испратат новинарска екипа (новинар и снимател или фоторепортер) да го проследат настанот.

Градоначалникот Беличанец – Алексиќ ќе ги посети месните заедници Усје и Припор

Рејтинг на корисник:  / 2

Градоначалникот Билјана Беличанец – Алексиќ со својот тим ги продолжуваат  посетите на месните и урбани заедници во општината. Согласно динамичниот план, утревечер (06.11.) општинските претставници ќе имаат средби со жителите на населените места Усје и Припор.

Повеќе: Градоначалникот Беличанец – Алексиќ ќе ги посети месните заедници Усје и Припор

Подрачното основно училиште “Круме Кепески” со нов лик

Рејтинг на корисник:  / 3

Еден од врвните приоритети во работата на Општина Кисела Вода претставува инвестирањето во образованието и создавањето добри услови за работа и одвивање на воспитно-образовниот процес во основните училишта. Со санација и модернизација на училиштата, учениците добиваат пријатна и инспиративна клима за учење, а наставниците здрава работна средина.

Повеќе: Подрачното основно училиште “Круме Кепески” со нов лик

,,Рајко“ - лидер на табелата во мал фудбал

Рејтинг на корисник:  / 33

Иако во новата сезона повеќе екипи ја најавија фаворитската улога во лигата во мал фудбал, сепак, по одиграните три кола, квалитетот е на страната на основците од ОУ “Рајко Жинзифов”. На трите средби избраниците на професорот Благоја Кечовски забележаа исто толку победи. Во третото коло во драчевското дерби, ,,Рајко“ го совлада  ,,Шапкарев“ со 3:0.  Во останатите средби се постигнаа следните резултати: ,,Партеније Зографски- Круме Кепески 1:4, Невена Георгиева Дуња – Кирил Пејчиновиќ 2:1.

Повеќе: ,,Рајко“ - лидер на табелата во мал фудбал

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa