Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail

Новости

Финализирана атмосферската канализација на ул. “Жарко Зрењанин”

Рејтинг на корисник:  / 2

Градоначалникот на Општина Кисела Вода, Билјана Беличанец – Алексиќ и министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески денеска извршија обиколка на улицата “Жарко Зрењанин” во населбата Драчево, каде финишираа градежните активности за изградба на атмосферска канализација на овој дел од населбата Драчево.

Повеќе: Финализирана атмосферската канализација на ул. “Жарко Зрењанин”

Покана до медиуми

Рејтинг на корисник:  / 0

Во недела (20.10.2013), во 12:30 часот, градоначалникот на Општина Кисела Вода Билјана Беличанец – Алексиќ и министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески ќе извршат обиколка на улицата “Жарко Зрењанин” во нас. Драчево, на која се изгради атмосферска канализација.

Ги покануваме редакциите на пишаните и електронските медиуми да испратат новинарска екипа (новинар и снимател или фоторепортер) да го проследат настанот.

Граѓаните задоволни од бесплатните обуки по англиски јазик и информатика

Рејтинг на корисник:  / 7

Градоначалниците на општините Кисела Вода и Аеродром, Билјана Беличанец – Алексиќ и Ивица Конески денеска го посетија основното училиште “Кузман Јосифовски – Питу”, каде присуствуваа на час по англиски јазик во рамките на бесплатните обуки по англиски јазик и информатика, кои ги организира општината Кисела Вода.

Повеќе: Граѓаните задоволни од бесплатните обуки по англиски јазик и информатика

Покана до медиуми

Рејтинг на корисник:  / 2

Во сабота, (19.10.2013) во 11:00 часот, во основното училиште “Кузман Јосифовски – Питу”, градоначалникот Билјана Беличанец – Алексиќ ќе даде изјава за медиумите по повод бесплатните обуки за англиски јазик и информатика, кои ги организира Општина Кисела Вода. 

Ги покануваме редакциите на пишаните и електронските медиуми да испратат новинарска екипа (новинар и снимател или фоторепортер) да го проследат настанот.

Децата од градинката “8-ми Март” со активности за заштита на животната средина

Рејтинг на корисник:  / 6

Во рамките на проектот ''Интеграција на еколошката едукација во Македонскиот образовен систем" децата од средните и големите групи од градинката “8-ми Март” - објект “Расадник” реализираа активност за подигање на еколошката свест во насока на стекнување на нови навики, заштита на животната средина и еколошката едукација како основни вредности во своето работење.

Повеќе: Децата од градинката “8-ми Март” со активности за заштита на животната средина

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa