Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Новости

Без вода дел од населба Пинтија

Рејтинг на корисник:  / 0

Се известуваат жителите на населбата Пинтија дека поради дефект на хидрант профил Ф-80 милиметри и дефект на шибер затварач профил Ф-80 милиметри на улица “Јабланица” бр.38, денес 03.09.2013 година од 09:30 часот па се до санирање на дефектите без водоснабдување ќе останат корисниците од оваа населба.

Повеќе: Без вода дел од населба Пинтија

Беличанец – Алексиќ: Сакаме да ги вратиме учениците во подрачните училишта

Рејтинг на корисник:  / 5

За 5.000 ученици од Општина Кисела Вода, денеска започна новата учебна година. Вкупно 570 првачиња денеска седнаа во училишните клупи, во осумте основни училишта во општината. Градоначалникот, Билјана Беличанец – Алексиќ денеска присуствуваше на првиот училиштен час во реконструираното подрачно училиште “Круме Кепески” во нас. Припор, каде со првачињата и нивните родители ја проследи свечената приредба за почетокот на новата учебна година.

Повеќе: Беличанец – Алексиќ: Сакаме да ги вратиме учениците во подрачните училишта

Покана до медиуми

Рејтинг на корисник:  / 2

Градоначалникот на Општина Кисела Вода, Билјана Беличанец – Алексиќ во понеделник (02.09.2013 година), во 10:00 часот, ќе присуствува на свечената приредба за почеток на новата учебна година во реконструираното подрачно училиште “Круме Кепески” во нас. Припор.

Ги покануваме редакциите на пишаните и електронските медиуми да испратат новинарска екипа (новинар и снимател или фоторепортер) да го проследат настанот.

 

 

Општина Кисела Вода ќе организира бесплатни обуки по информатика и англиски јазик

Рејтинг на корисник:  / 39

Општина Кисела Вода, во соработка со осумте основни училишта на нејзина територија, организира бесплатна обука за основни познавања од информатиката и англискиот јазик за жителите на Општина Кисела Вода, без оглед на нивната возраст.

Повеќе: Општина Кисела Вода ќе организира бесплатни обуки по информатика и англиски јазик

Градинката “8-ми Март” во Пржино ќе добие нов покрив

Рејтинг на корисник:  / 3

Во насока на создавање на подобри услови за згрижување на децата од предучилишното воспитување, општината Кисела Вода продолжува со реконструктивни проекти во објектите на градинките. Деновиве, интензивно се изведуваат градежните работи за реконструкција и санација на покривната конструкција на градинката “8-ми Март” во населбата Пржино.

Повеќе: Градинката “8-ми Март” во Пржино ќе добие нов покрив

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa