Новости

С О О П Ш Т Е Н И Е - По повод денешниот протест пред Центарот за зависници и третман од дроги Кисела Вода - Скопје

Рејтинг на корисник:  / 0

Граѓаните кои живеат во непосредна близина на центарот за зависници во Кисела Вода, утринава уште еднаш ја пратија пораката до јавноста, дека им треба разбирање и поддршка за побрзо решавање на нивниот проблем, кој веќе три децении, им го нарушува квалитетот на нивното секојдневно живеење.

Повеќе: С О О П Ш Т Е Н И Е - По повод денешниот протест пред Центарот за зависници и третман од дроги Кисела Вода - Скопје

СООПШТЕНИЕ

Рејтинг на корисник:  / 0

По повод протестите на месното население кои живеат во непосредна близина на Центарот за зависници во Кисела Вода, а кои деновиве повторно стануваат актуелни, Ве известуваме дека утре на 19.06.2019 година во 7:00 часот ќе се организира уште еден обид јавноста да добие вистинска слика за сериозноста на проблемот со кој тие секојдневно се соочуваат.

На овој настан покрај медиумите ќе бидат поканети и сите невладини организации и други институции кои секојдневно го насочуваат својот интерес кон овие теми.

Градоначалникот на Општина Кисела Вода, Филип Темелковски, заедно со членовите на Советот на општината ќе присуствува на средбата со цел да ја  изрази својата подршка за што поскоро решавање на овој веќе три децение акутен проблем. Градоначалникот Темелковски е свесен дека овој проблем сето ова време ја загрозува безбедноста и квалитетот на нивниот секојдневен урбан живот и е подготвен да даде максимално учество за конечно изнаоѓање на  трајно решение кое и на самите корисници на  Центарот ќе им овозможат квалитетен прием и потребна нега.

Советот на Општина Кисела Вода ќе ја одржи Дваесет и шестата пленарна седница

Рејтинг на корисник:  / 0

Советот на Општина Кисела Вода ќе ја одржи Дваесет и шестата пленарна седница на 19.06.2019 година (среда) со почеток во 14,00 часот.

Повеќе: Советот на Општина Кисела Вода ќе ја одржи Дваесет и шестата пленарна седница

Во Кисела Вода се одржа дискусија „Предизвици на практикување на волонтерство во заедницата“

Рејтинг на корисник:  / 0

Денеска во Општина Кисела Вода се одржа панел дискусија „Предизвици на практикување на волонтерство во заедницата“.

Повеќе: Во Кисела Вода се одржа дискусија „Предизвици на практикување на волонтерство во заедницата“

Во Кисела Вода се одбележаа 70 години од завршувањето на граѓанската војна во Грција

Рејтинг на корисник:  / 0

Вчеравечер во Домот на културата „Билјана Беличанец“, во Кисела Вода се одржа манифестација по повод 70 годишнината од завршувањето на граѓанската војна во Грција.

Повеќе: Во Кисела Вода се одбележаа 70 години од завршувањето на граѓанската војна во Грција

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Утре ул. Киро Фетак без струја https://t.co/s3wvNho8nX
O_KiselaVoda Во Кисела Вода се одржа Мултимедијален хепенинг на отворен простор https://t.co/5B8VQFyBaA
O_KiselaVoda Награди за најдобрите ученици, спортисти и просветни работници во училиштата и градинките https://t.co/kP5Y15ZpqK