Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail

Новости

Покана до медиуми

Рејтинг на корисник:  / 0

Во вторник, (24.12.2013) во малата сала на Општина Кисела Вода, со почеток во 10:00 часот, градоначалникот Билјана Беличанец – Алексиќ ќе додели ваучери за еднократна парична помош за новороденче на 35 семејства од општината.

Ги покануваме редакциите на пишаните и електронските медиуми да испратат новинарска екипа (новинар и снимател или фоторепортер) да го проследат настанот.

Утре завршува проектот за развој на креативниот потенцијал на децата во градинките

Рејтинг на корисник:  / 4

Проектот насловен “Обука за развој и унапредување на свеста за значењето на културата и уметноста со цел развивање на креативниот потенцијал на најмладите и доусовршување на воспитно-образовниот кадар во областа на ликовната и драмската уметност” ќе ја добие својата финализација.

Проектот траеше два месеци, а се реализираше во соработка со двете градинки од општината Кисела Вода, ЈДГ “8-ми Март” и ЈДГ “Весели Цветови”. Координатор на проектот беше м-р Татјана Гогоска, а со обуката беа опфатени 10 објекти на градинките, преку 30 воспитувачи и околу 100 дечиња.

Повеќе: Утре завршува проектот за развој на креативниот потенцијал на децата во градинките

Завршија бесплатните обуки по англиски јазик и информатика

Рејтинг на корисник:  / 5

Со одржување на последниот час и доделување на сертификатите за успешно завршена обука, денес (21.12.2013), официјално заврши првиот циклус на бесплатни обуки по информатика и англиски јазик во организација на Општина Кисела Вода.

Градоначалникот на Општина Кисела Вода, Билјана Беличанец – Алексиќ денес присуствуваше на последниот час по англиски јазик во ОУ “Кирил Пејчиновиќ” и лично ги додели сертификатите на околу 150 слушатели, кои успешно ја завршија обуката по англиски јазик и информатика во ова училиште.

Повеќе: Завршија бесплатните обуки по англиски јазик и информатика

Покана до медиуми

Рејтинг на корисник:  / 3

Во сабота, (21.12.2013) во ОУ “Кирил Пејчиновиќ” (спроти спортската сала “Расадник”), во 10:30 часот, градоначалникот на Општина Кисела Вода, Билјана Беличанец – Алексиќ ќе ги додели сертификатите на кандидатите кои успешно ја завршија бесплатната обука за англиски јазик и информатика.

Ги покануваме редакциите на пишаните и електронските медиуми да испратат новинарска екипа (новинар и снимател или фоторепортер) да го проследат настанот. 

ОУ “Св. Климент Охридски” доби зелено знаме

Рејтинг на корисник:  / 11

Основното училиште “Св. Климент Охридски” од село Драчево  се здоби со статусот “зелено знаме” што значи највисок статус на еколошко училиште.

Статусот “зелено знаме” се одобрува во рамки на програмата „Интеграција на еколошката едукација во македонскиот образовен систем“ што се имплементира преку Министерството за образование и наука според потпишаниот Меморандум за соработка со Швајцарската агенција за развој и соработка.

Повеќе: ОУ “Св. Климент Охридски” доби зелено знаме

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa