Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail

Новости

Се подобрува водоводната мрежа во “Порупи”

Рејтинг на корисник:  / 4

Деновиве, Општина Кисела Вода започна активности за подобрување на водоснабдувањето во месноста “Порупи” во селото Драчево. Имено, по налог на општината, екипи на фирмата Промонтинг ДООЕЛ – Скопје, започнаа градежни активности за подобрување на водоводната мрежа на главниот довод кон високата зона по улицата „Партизански Пат“. На оваа линија се поставуваат полиетиленски цевки со пречник Ф110 мм.

Повеќе: Се подобрува водоводната мрежа во “Порупи”

Покана до медиуми

Рејтинг на корисник:  / 1

Во среда, (18.09.2013), во големата сала на Општина Кисела Вода, со почеток во 10:00 часот, градоначалникот Билјана Беличанец – Алексиќ ќе додели решенија за легализација на бесправно изградени објекти на 70 граѓани.

Ги покануваме редакциите на пишаните и електронските медиуми да испратат новинарска екипа (новинар и снимател или фоторепортер) да го проследат настанот.

Градоначалникот Беличанец – Алексиќ додели благодарници на реализаторите на проектот за обновување на 100 пешачки премини во Кисела Вода

Рејтинг на корисник:  / 4

Градоначалникот на Општина Кисела Вода, Билјана Беличанец – Алексиќ, вчера (12.09.2013) оствари работна посета на Републичкиот совет за безбедност во сообраќајот, каде им додели благодарници на реализаторите на проектот “100 пешачки премини за подобра безбедност на 10.000 ученици”.

Благодарници за успешна реализација на овој проект добија Републичкиот совет за безбедност во сообраќајот, Министерството за внатрешни работи и компаниите Евроинс Осигурување, Адинг и Кединг од Скопје.

Повеќе: Градоначалникот Беличанец – Алексиќ додели благодарници на реализаторите на проектот за обновување на 100 пешачки премини во Кисела Вода

60 лица од Кисела Вода се стекнаа со вештини за самовработување и започнување сопствен бизнис

Рејтинг на корисник:  / 4

Со цел да им помогне на оние кои бараат вработување или започнување сопствен бизнис, Општина Кисела Вода во соработка со Центарот за жени претприемачи – Скопје, во мај годинава започна проект за организација на обуки за вештини за вработување, на кои им претходеа интерактивни работилници за запознавање на граѓаните со можностите за вработување и започнување сопствен бизнис.

Денеска (12.09.2013) во големата сала на Општина Кисела Вода, градоначалникот Билјана Беличанец – Алексиќ го заокружи овој проект, со свеченото доделување на сертификатите за успешно завршени обуки за стекнување претприемнички вештини, вештини за вработување и ИТ-вештини на околу 60 лица од општината.

Повеќе: 60 лица од Кисела Вода се стекнаа со вештини за самовработување и започнување сопствен бизнис

Покана до медиуми

Рејтинг на корисник:  / 1

Во четврток, (12.09.2013), во големата сала на Општина Кисела Вода, со почеток во 10:00 часот, градоначалникот Билјана Беличанец – Алексиќ ќе ги додели сертификатите на учесниците кои успешно ги завршија обуките за стекнување претприемнички вештини, вештини за вработување и ИТ-вештини, во организација на Општина Кисела Вода и Центарот за жени претприемачи – Скопје.

Ги покануваме редакциите на пишаните и електронските медиуми да испратат новинарска екипа (новинар и снимател или фоторепортер) да го проследат настанот.

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa