Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail

Новости

Дел од Кисела Вода денес без струја

Рејтинг на корисник:  / 1

Во периодот од 8.30 до 12 часот, денес без струја ќе бидат корисниците лоцирани на улиците „Сава Ковачевиќ“ и „1“ кај фабриката „Прогрес“ во општина Кисела Вода. Во истиот период без струја ќе бидат жителите од улиците „Саса“ и „1“ во населбата Пинтија.

Како што информира РЦУК – Скопје, прекините се заради реализација на инвестициски зафати за подобрување на квалитетот во снабдувањето со електрична енергија на корисниците во овие реони.

Се пушти во употреба водоводот во Пинтија

Рејтинг на корисник:  / 5

Големите празници се одбележуваат со големи настани.  22-годишнината од независноста на Република Македонија, жителите на Пинтија ќе ја паметат по реализацијата на капиталниот проект за нова водоводна мрежа за оваа населба во должина од околу 10 километри.

Со денешното официјализирање и свечено пуштање во употреба на капиталниот проект за нова водоводна мрежа, кое се совпадна со големиот државен празник “8-ми Септември” и Општина Кисела Вода даде скромен удел во чествувањето на Денот на независноста на Македонија. 

Повеќе: Се пушти во употреба водоводот во Пинтија

Жителите на Усје и Драчево добија нови детски игралиштa

Рејтинг на корисник:  / 4

Градоначалникот на Општина Кисела Вода, Билјана Беличанец - Алексиќ денеска свечено предаде на користење две нови детски забавни игралишта. Првото е донација од компанијата Цементарница Усје – Титан и е поставено на улицата “Малешевска” во населбата Драчево. Вториот забавен парк се изгради во населбата Усје и е инвестиција на општината Кисела Вода.

Повеќе: Жителите на Усје и Драчево добија нови детски игралиштa

Покана до медиуми

Рејтинг на корисник:  / 1

Во недела (08.09.2013 година), со почеток во 12:00 часот, на улицата “Борис Трајковски” на влезот на населбата Пинтија (до автобуската станица, во близина на семафорите) ќе се пушти во употреба новата водоводна мрежа за населбата Пинтија. На свеченоста ќе присуствуваат вице-премиерот и министер за финансии, Зоран Ставрески, градоначалникот на Општина Кисела Вода, Билјана Беличанец - Алексиќ и претставник на Светска банка во Република Македонија.

Ги покануваме редакциите на пишаните и електронските медиуми да испратат новинарска екипа (новинар и снимател или фоторепортер) да го проследат настанот.

 

,,Дуња“ и ,,Питу“ славеа

Рејтинг на корисник:  / 4

Општината Кисела Вода со низа  спортски активности го одбележи Денот на независноста на Република Македонија  “8-ми септември“. Масовноста во училишниот спорт, којзнае по кој пат докажува, дека, општината Кисела Вода е супериорна  на државно ниво во овој проект. 

Највозбудливо беше на фудбалскиот и шаховскиот турнир. Фудбалерите, силите ги одмерија на новото повеќенаменско фудбалско игралиште во МЗ 11-ти Октомври – згради. Овде, интересно е дека победниците се решија дури по изведувањето на пеналите. Во финалето, ОУ ,,Невена Георгиева - Дуња“ славеше со 3:2.  Сигурни пеналџии за  ,,Дуња“ беа Н. Андрески, А. Магдевски и Д. Спасовски. Во регуларниот дел средбата заврши 2:2.

Повеќе: ,,Дуња“ и ,,Питу“ славеа

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa