Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail

Новости

‘’Топлотен бран 2023’’ во Кисела Вода за заштита од високите температури

Рејтинг на корисник:  / 0

Општина Кисела Вода во соработка со Општинската Организација на Црвен крст–Кисела Вода, започна со спроведување на проектот ‘’Топлотен бран 2023’’.

 

Повеќе: ‘’Топлотен бран 2023’’ во Кисела Вода за заштита од високите температури

Советот на Општина Кисела Вода ќе ја одржи дваесет и петтата пленарна седница

Рејтинг на корисник:  / 0

Советот на Општина Кисела Вода ќе ја одржи дваесеттата и петтата пленарна седница 14.07.2023 година (петок ) со почеток во 11:00 часот со следниот дневен ред:

Повеќе: Советот на Општина Кисела Вода ќе ја одржи дваесет и петтата пленарна седница

Кисела Вода субвенционира материјали за реконструкција на фасади на станбени згради, поправка на лифтови, пелети и печки на пелети

Рејтинг на корисник:  / 0

Четири јавни повици за субвенции објави денес Општина Кисела Вода кои на жителите од овој дел на градот ќе им обезбедат финансиска подршка за набавка на печки за пелети, за пелети како енергенс, за кофинансирање при набавка на термоизолациони материјали за реконструкција на фасади на станбени згради, како и за поправка и санација на постоечки лифтови во станбени згради на подрачјето на општината.

Повеќе: Кисела Вода субвенционира материјали за реконструкција на фасади на станбени згради, поправка на лифтови, пелети и печки на пелети

Ѓорѓиевски: Да не дозволиме Кисела Вода и Скопје да тонат во смет, кога некој што треба тоа да го работи е неспособен

Рејтинг на корисник:  / 0

Градоначалникот Орце Ѓорѓиевски вечерва е на терен заедно со службите од Кисела Вода. Во самоорганизирана акција, сезонските работници, администрацијата од Кисела Вода, помогнати со механизација и работници од соседната општина Сопиште и од општина Кавадарци, го чистат наталожениот отпад од улиците во општина Кисела Вода, кој Градот Скопје веќе неколку дена не го собира, доведувајќи го во ризик здравјето на граѓаните.

Повеќе: Ѓорѓиевски: Да не дозволиме Кисела Вода и Скопје да тонат во смет, кога некој што треба тоа да го работи е неспособен

Ѓорѓиевски: Целосна реконструкција на “Вера Јоциќ” со краците и паркинзите и изградба на нов паркинг

Рејтинг на корисник:  / 0

За десетина дена ќе биде завршена целосната реконструкција улицата Вера Јоциќ и нејзините краци. Градоначалникот Орце Ѓорѓиевски денес изврши увид во финализацијата на овој проект кој опфаќа асфалтирање на површина од околу 5800 квадратни метри и кој исто така опфати реконструкција на постоечките паркинзи и изградба на нов паркинг простор за 70 возила.

Повеќе: Ѓорѓиевски: Целосна реконструкција на “Вера Јоциќ” со краците и паркинзите и изградба на нов паркинг

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости