Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Новости

Општина Кисела Вода со дводневни активности ќе го одбележи патрониот празник

Рејтинг на корисник:  / 0

Со низа настани, општина Кисела Вода годинава ќе го прослави патрониот празник, 6-ти Мај - Ѓурѓовден. Иако состојбата со Корона кризата и годинава го усложни чествувањето на празникот на пролетта, а воедно и патронен празник на општината, сепак општина Кисела Вода ќе одржи неколку традиционални манифестации.

Повеќе: Општина Кисела Вода со дводневни активности ќе го одбележи патрониот празник

Започна уписот на првачиња во ОУ во Кисела Вода

Рејтинг на корисник:  / 0

Согласно Законот за основното образование започна уписот на првачиња за учебната 2021/2022 година во сите општински основни училишта на територијата на општина Кисела Вода според предвидениот план и програма

Повеќе: Започна уписот на првачиња во ОУ во Кисела Вода

Општина Кисела Вода: Велигденското празнување да Ви донесе безброј среќни мигови

Рејтинг на корисник:  / 0

Почитувани православни верници,

На денешниот најголем и најрадосен христијански празник Велигден, денот на Христовото воскресение Ви упатуваме честитки со желби за одлично здравје, среќа и љубов. Посакуваме постојано да бидете исполнети со безброј среќни мигови.

Велигденското празнување да продолжи да не потсетува на тоа дека треба да си простуваме, а и да им помагаме на немоќните. Хуманоста да ни биде секојдневие.

Христос воскресе!

Навистина воскресе!

Нека е честит Велигден!

 

На КК „Ангели“ потребна му е уште една победа за да игра полуфинален натпревар во втората сениорска лига

Рејтинг на корисник:  / 0

Кошаркарите на „Ангели“ од Кисела Вода, вчера на домашен терен, во спортската сала Независна Македонија, на вториот четвртфинален натпревар во втората сениорска лига со огромна резултатска разлика (97:53) ја победија екипата на КК „Тетекс“ од Тетово. Доколку на следниот натпревар „Ангели“ повторно ја победат екипата од Тетово, ќе се пласираат во полуфиналето на втората сениорска лига.

Ракометарот Филип Миркуловски на ученици од ООУ „Рајко Жинзифов“ им одржа едукативен час

Рејтинг на корисник:  / 1

Познатиот македонски ракометар Филип Миркуловски на учениците од четврто одделение од ООУ „Рајко Жинзифов“ од населбата Драчево им одржа онлајн едукативно предавање.

Повеќе: Ракометарот Филип Миркуловски на ученици од ООУ „Рајко Жинзифов“ им одржа едукативен час

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa