Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Новости

Кошаркарките на „Бадел 1862“ убедливо ја победија екипата на Вардар

Рејтинг на корисник:  / 0

Изминатиот викенд, во рамки на Супер лигата, кошаркарките на ЖКК „Бадел 1862“ од Кисела Вода во СРЦ „Кале“ со резултат 95:50 покажаа дека се подобри од екипата на „Вардар“.

Повеќе: Кошаркарките на „Бадел 1862“ убедливо ја победија екипата на Вардар

Македонските репрезентативци во граплинг, во Србија од 47 тимови го освоија четвртото место

Рејтинг на корисник:  / 0

Борачите на македонската репрезентација, составена од членови на „Д Стронгест & РООТС БЈЈ“, на меѓународен турнир во граплинг во Србија освоија два златни и два сребрени медали, и се пласираа на четвртото место на табелата.

Повеќе: Македонските репрезентативци во граплинг, во Србија од 47 тимови го освоија четвртото место

Среќен Велигден!

Рејтинг на корисник:  / 0

Почитувани христијани,

На сите кои денеска по грегоријанскиот календар го прославувате најрадосниот христијански празник Христовото воскресение, Општина Кисела Вода Ви упатува честитки со многу желби за среќен живот. Најпрво Ви посакуваме да имате одлично здравје, посакуваме љубовта да биде присутна насекаде околу Вас, да бидете исполнети со радосни мигови, и да имате напредок на сите полиња.

И во иднина, овој убав празник без разлика на припадностите и определбите, да ни носи радост и да го зајакнува заедништвото во нашата држава.

Христос воскресе!

Навистина воскресе!

Нека е честит и среќен Велигден!

Светскиот ден на свесноста за аутизмот одбележан во ООУ „Кирил Пејчиновиќ“

Рејтинг на корисник:  / 2

Светскиот ден на свесноста за аутизмот ООУ „Кирил Пејчиновиќ“ го одбележа со повеќе едукативни онлајн активности.

Повеќе: Светскиот ден на свесноста за аутизмот одбележан во ООУ „Кирил Пејчиновиќ“

Патронатот на ООУ „Рајко Жинзифов“ одбележан со многу еколошки активности

Рејтинг на корисник:  / 0

Под мотото „Да е подобра од лани“,  ООУ „Рајко Жинзифов“ од општина Кисела Вода со повеќе едукативни активности го одбележа својот патронен празник.

Повеќе: Патронатот на ООУ „Рајко Жинзифов“ одбележан со многу еколошки активности

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa