Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail

Новости

Компанијата “Тримакс” донираше смарт табла за ПОУ “Круме Кепески” во Припор

Рејтинг на корисник:  / 0

Продолжува процесот на осовременување на наставата низ стимулирање на дигиталните вештини. Преку договор за донација со компанијата “Тримакс”, Општина Кисела Вода обезбеди уште една смарт табла за учениците.

Повеќе: Компанијата “Тримакс” донираше смарт табла за ПОУ “Круме Кепески” во Припор

Ѓорѓиевски на увид - реконструкцијата на “Живко Фирфов” се интензивира

Рејтинг на корисник:  / 0

По привремениот застој, продолжуват градежните активности на улицата „Живко Фирфов“.

Повеќе: Ѓорѓиевски на увид - реконструкцијата на “Живко Фирфов” се интензивира

И оваа година ќе има награди за најдобрите ученици, спортисти и просветни работници во училиштата и градинките

Рејтинг на корисник:  / 0

Општина Кисела Вода и оваа година ја продолжува традицијата на наградување и стимулирање на талентираните ученици и спортисти од основните училишта и наградување на најдобрите просветни работници од основните училишта и јавните детски градинки кои опстојуваат на територијата на општината.

Повеќе: И оваа година ќе има награди за најдобрите ученици, спортисти и просветни работници во училиштата и градинките

Финасиска поддршка од Општина Кисела Вода за меѓународно наградуваниот теквондист Иван Ѓорѓиовски

Рејтинг на корисник:  / 0

Кисела Вода има таленти кои ја позиционираат високо на меѓународната спортска сцена и тоа е успех кој Општината треба да го цени, вреднува и награди, беше заклучокот на градоначалникот Орце Ѓорѓиевски кој оствари средба со Иван Ѓорѓиовски, освојувач на бројни медали во теквондо натпреварувањата.

Повеќе: Финасиска поддршка од Општина Кисела Вода за меѓународно наградуваниот теквондист Иван Ѓорѓиовски

На патронатот на ЈДГ“Весели Цветови” градоначалникот Ѓорѓиевски најави отворање на нова градинка

Рејтинг на корисник:  / 0

Градоначалникот Орце Ѓорѓиевски, попладнево беше дел од одбележувањето на 77-годишнината на детската градинка “Весели Цветови”.

Повеќе: На патронатот на ЈДГ“Весели Цветови” градоначалникот Ѓорѓиевски најави отворање на нова градинка

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa