Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Новости

Одбојкарките на „Јанта Волеј-Кисела Вода“ го освоија Купот на Македонија

Рејтинг на корисник:  / 0

Изминатиот викенд, во неделата, ЖОК „Јанта Волеј - Кисела Вода“ со победата над екипата на „Вардар жени 2019“ со 3:1 (25:18, 25:23, 20:25 и 26:24 во сетови), на одбојкарското финале во Струмица, за првпат го освои Купот на Македонија.

Повеќе: Одбојкарките на „Јанта Волеј-Кисела Вода“ го освоија Купот на Македонија

ЖКК „Бадел 1862“ продолжи со серијата победи

Рејтинг на корисник:  / 0

Во СРЦ „Кале“, во рамки на последното коло од групата Запад, вчера кошаркарките на ЖКК „Бадел 1862“ , со голема резултатска разлика 69:43 (14:10, 15:12, 12:14, 28:7) ја совладаа екипата на ЖКК „Работнички“.

Повеќе: ЖКК „Бадел 1862“ продолжи со серијата победи

Одбојкарките на „Јанта Волеј“ од Кисела Вода се искачија на првото место на табелата во првата лига

Рејтинг на корисник:  / 2

Одбојкарките на „Јанта Волеј - Кисела Вода“ вчера на дерби натпреварот од деветтото коло од втората фаза во најсилната македонска одбојкарска конкуренција, на гости со резултат 3-1 (25-23, 27-25, 20-25 и 25-15 по сетови) ја победија екипата на „Работнички – Скопје“.   Со победата, сениорките на „Јанта Волеј“ се искачија на првото место на табелата во првата лига, и остануваат да бидат единствен клуб со 13 победи и два порази.

Повеќе: Одбојкарките на „Јанта Волеј“ од Кисела Вода се искачија на првото место на табелата во првата лига

Анализа на состојбата со КОВИД -19 врз образовните институции во општината Кисела Вода

Рејтинг на корисник:  / 0

Градоначалникот Филип Темелковски денеска одржа вонреден онлајн состанок со директорите на осумте општински основни училишта.

Повеќе: Анализа на состојбата со КОВИД -19 врз образовните институции во општината Кисела Вода

Кошаркарките на „Бадел 1862“ се незапирливи, тие ја забележаа и десеттата победа по ред

Рејтинг на корисник:  / 1

Вчера на домашен терен, во спортската сала „Независна Македонија“, кошаркарките на ЖКК „Бадел 1862“ од Кисела Вода на десеттиот натпревар од групата Запад ја забележаа десеттата победа. „Баделки” со огромна резултатска разлика 80:41 (20:9, 19:14, 12:8, 29:10) ја совладаа екипата на ЖКК „Струга“.

Повеќе: Кошаркарките на „Бадел 1862“ се незапирливи, тие ја забележаа и десеттата победа по ред

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa