Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail

Новости

Градоначалниците Ѓорѓиевски и Арсовска на увид во идниот противпожарен дом во Усје

Рејтинг на корисник:  / 0

Во тек се градежни активности во АД “Цементарница Усје”, каде се врши пренамена на простор за отворање на нов противпожарен дом во Кисела Вода. Денес, кога се одбележува Денот на пожарникарите, градоначалниците на Кисела Вода и на Град Скопје, Орце Ѓорѓиевски и Данела Арсовска извршија увид во напредокот на проектот кој ќе овозможи побрза реакција при несаканите настани, пред се’, за жителите од Кисела Вода и околината.

 

Повеќе: Градоначалниците Ѓорѓиевски и Арсовска на увид во идниот противпожарен дом во Усје

Пуштени во употреба сензорни соби во две училишта опремени преку соработка на Кисела Вода со “Биотек”

Рејтинг на корисник:  / 0

Пуштени се во функција двете сензорни соби кои ги опреми Општина Кисела Вода во соработка со “Биотек”. Со тоа, децата со посебни потреби во основните училишта “Кузман Шапкарев” и “Кузман Јосифовски Питу”, добија просторија која е прилагодена со реквизити, посебни материјали и сензорно осветлување, кое докажано има смирувачко дејство.

Повеќе: Пуштени во употреба сензорни соби во две училишта опремени преку соработка на Кисела Вода со “Биотек”

Градоначалниците од Кисела Вода, Скопје и Велес им организираа екскурзија на децата со церебрална парализа

Рејтинг на корисник:  / 0

Тројцата градоначалници, на Општина Кисела Вода, на Град Скопје и на Општина Велес денес им организираа патување и еднодневна прошетка низ Велес на децата со церебрална парализа.

Повеќе: Градоначалниците од Кисела Вода, Скопје и Велес им организираа екскурзија на децата со церебрална парализа

“ПРЕСИНГ”: Меѓународниот конкурс за Расадник е шанса за Кисела Вода од вонредно значење!

Рејтинг на корисник:  / 0

“По повеќе од пет години борба на дел од стручната јавност, граѓанските здруженија и новите медиуми за просторот на Расадникот во Општина Кисела Вода, конечно борбата вроди со плод. Повикот во повеќе наврати да се организира меѓународен архитектонско-урбанистички конкурс наиде на отворена врата кај новото раководство.”Ова е извадок од текстот кој го третира меѓународниот конкурс за Расадник во афирмираното списание на комората на овластени архитекти и овластени инженери “Пресинг”. 

Повеќе: “ПРЕСИНГ”: Меѓународниот конкурс за Расадник е шанса за Кисела Вода од вонредно значење!

Ѓорѓиевски: Талентираните ученици како Петја, имат целосна поддршка од Кисела Вода

Рејтинг на корисник:  / 0

Младата Петја Анѓеловска денес беше гостинка на градоначалникот Орце Ѓорѓиевски. Оваа талентирана петтоодделенка од ООУ “Невена Георгиева Дуња”, неодамна се врати со награда од Меѓународниот детски фестивал во Бања Лука, “Дечје царство”.

Повеќе: Ѓорѓиевски: Талентираните ученици како Петја, имат целосна поддршка од Кисела Вода

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa