Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail

Новости

Општина Кисела Вода гради паркинг на улица ,,Христо Татарчев”

Рејтинг на корисник:  / 0

Започнува изградба на уште еден нов паркинг на улица ,,Христо Татарчев” во Кисела Вода. На површина од околу 700m² и капацитет за 70тина возила, жителите од улицата ,,Христо Татарчев” наскоро ќе добијат нов паркинг простор.

Повеќе: Општина Кисела Вода гради паркинг на улица ,,Христо Татарчев”

Голем интерес за конкурсот за ДУП-от во Расадник, во Англија, Иран, Украина..

Рејтинг на корисник:  / 0

Голем интерес кај стручната јавност предизвикува Меѓународниот конкурс за идејно решение за ДУП за Расадник, кој го распиша Општина Кисела Вода пред повеќе од два месеци. Со цел да се обезбеди што подобро архитектонско-урбанистичко решение за потребите на жителите на овој дел од Скопје и целосна транспарентност на процесот, конкурсот е објавен на повеќе меѓународни стручни веб страници.

Повеќе: Голем интерес за конкурсот за ДУП-от во Расадник, во Англија, Иран, Украина..

Општина Кисела Вода во соработка со Универзитет за туризам и менаџмент доделува 15 стипендии за додипломски студии

Рејтинг на корисник:  / 0

Образованието е најважната карика во личниот и професионалниот растеж, неопходна во конкурентноста на пазарот на трудот. Оттука, Општина Кисела Вода, преку потпишаниот Меморандум за соработка со Универзитетот за туризам и менаџмент во Скопје, обезбедува 15 стипендии за студенти за учебната година 2022/2023.

Повеќе: Општина Кисела Вода во соработка со Универзитет за туризам и менаџмент доделува 15 стипендии за додипломски студии

Општина Кисела Вода ќе го собира кабастиот отпад од домаќинствата

Рејтинг на корисник:  / 0

Општина Кисела Вода ја продолжува практиката за собирање на кабаст отпад по урбани и месни заедници на својата територија. Со оглед на фактот што дложување на кабастиот отпад на несоодветни локации претставува проблем за домаќинствата, Ве информираме дека во период од 19 септември 202 2год. до 30 септември 2022 година преку Секторот за месна самоуправа на Општина Кисела Вода, ќе бидат ангажирани одговорни лица и сезонски работници кои секојдневно ќе го собираат кабастиот отпад од пред домаќинствата или колективните згради на територија на општина Кисела Вода.

Повеќе: Општина Кисела Вода ќе го собира кабастиот отпад од домаќинствата

Честит Ден на независноста на Република Македонија!

Рејтинг на корисник:  / 0

Пред 31 година, решително и одговорно го остваривме вековниот сон- за слободна, независна и суверена Република Македонија. Испишавме историја, но и дадовме завет пред себеси и пред иднината дека ќе го чуваме континуитетот на нашата определба. Дури и кога патот е трнлив и мачен, обременет со многу предизвици кои доѓаат и од внатре и од надвор, тоа претставува и наше право и наша обврска. Достоинствено и  со силно чувство за сопствената држава, за нашата Македонија, да бидеме посилни, посплотени и поуспешни. За нас, за нашите поколенија, за генерациите што доаѓаат! 

Нека ни е честит и вековит 8 Септември!

Нека ни е честит Денот на независноста на Република Македонија!

Повеќе: Честит Ден на независноста на Република Македонија!

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa