Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail

Новости

Фекална канализација во 11 Октомври бараки,трет капитален проект за роденденот на Општина Кисела Вода

Рејтинг на корисник:  / 0

Денес градоначалникот Орце Ѓорѓиевски го промовираше третиот од седумте капитални инфраструктурни проекти во рамките на роденденската седмица на Општина Кисела Вода.

Повеќе: Фекална канализација во 11 Октомври бараки,трет капитален проект за роденденот на Општина Кисела Вода

Свечена седница на Советот на Општина Кисела Вода

Рејтинг на корисник:  / 0

Свечена седница на Советот на Општина Кисела Вода

Санирани три клучни сообраќајници во Драчево, втор од седумте капитални проекти за роденденот на Кисела Вода

Рејтинг на корисник:  / 0

Градоначалникот Орце Ѓорѓиевски денес на улицата Румена Хаџипнзова го промовираше вториот од седумте капитални инфраструктурни проекти кои се реализираат во рамки на роденденските активности на Општина Кисела Вода.

Повеќе: Санирани три клучни сообраќајници во Драчево, втор од седумте капитални проекти за роденденот на Кисела Вода

Пуштен во употреба паркот “Иднина”, првиот од 7-те капитални проекти по повод роденденот на Кисела Вода

Рејтинг на корисник:  / 0

Пресечена е лентата и новиот парк “Иднина”, лоциран на кружниот тек помеѓу урбаните заедници Кисела Вода и Припор, од денес и официјално е пуштен во употреба.

Повеќе: Пуштен во употреба паркот “Иднина”, првиот од 7-те капитални проекти по повод роденденот на Кисела Вода

Нов саботен приемен ден за жителите на општина Кисела Вода

Рејтинг на корисник:  / 0

Продолжуваат приемните денови за жителите на општина Кисела Вода. Денес, со градоначалникот Ѓорѓиевски, средба остваруваат преку 40 граѓани.

Повеќе: Нов саботен приемен ден за жителите на општина Кисела Вода

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa