Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail

Новости

Поддршка од Кисела Вода за освојувачот на бронзен медал од ЕП во Турција, Петар Спасеновски

Рејтинг на корисник:  / 0

Градоначалникот Орце Ѓорѓиевски денес оствари средба со каратистот Петар Спасеновски. Овој 24-годишник од Расадник, пред еден месец се врати со бронзен медал од ЕП во карате кое се одржа во Газијантеп, Турција.

Повеќе: Поддршка од Кисела Вода за освојувачот на бронзен медал од ЕП во Турција, Петар Спасеновски

Општина Кисела Вода ги повикува музичките бендови да бидат дел од настанот “Битка на бендови”

Рејтинг на корисник:  / 0

“Битка на бендови” ќе се одржи на почетокот на месец јули, во рамки на Културното лето на Општина Кисела Вода. Објавен е јавен повик, на кои можат да се пријават музички групи и бендови кои би имале свои изведби на отворено, а клучните критериуми кои ќе бидат земени во предвид при изборот, ќе бидат нивото на техничката изведба и визуелната презентација.

Повеќе: Општина Кисела Вода ги повикува музичките бендови да бидат дел од настанот “Битка на бендови”

Општина Кисела Вода ги повикува музичките бендови да бидат дел од настанот “Битка на бендови”

Рејтинг на корисник:  / 0

“Битка на бендови” ќе се одржи на почетокот на месец јули, во рамки на Културното лето на Општина Кисела Вода. Објавен е јавен повик, на кои можат да се пријават музички групи и бендови кои би имале свои изведби на отворено, а клучните критериуми кои ќе бидат земени во предвид при изборот, ќе бидат нивото на техничката изведба и визуелната презентација.

Изборот ќе го врши комисија формирана од Градоначалникот на Општина Кисела Вода. Наградата за најдобриот бенд ќе биде организација на целовечерен концерт од страна на Општина Кисела Вода.

“Битка на бендови” е настан кој Општина Кисела Вода за првпат го организира и кој има за цел заживување и збогатување на културата на локално ниво.  

Огласот е отворен од вчера, понеделник, 13.06.2022 година, до петок, 17.06.2022 година и заедно со сите критериуми и услови е достапен на општинската веб страница на следниот линк:

http://www.kiselavoda.gov.mk/content-data/Broshuri/%D0%88%D0%B0%D0%B2%D0%B5%D0%BD%20%D0%BF%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BA%20%D0%91%D0%B8%D1%82%D0%BA%D0%B0%20%D0%BD%D0%B0%20%D0%B1%D0%B5%D0%BD%D0%B4%D0%BE%D0%B2%D0%B8.pdf

Пријавите треба да се доставуваат во архивата на општината со назнака - “За избор на најдобри музички бендови”.

 За повеќе информации во однос на огласот и за деталите околу начинот на пријавување може да се обратите кај лицето Сашо Јованоски, тел. број 070/268 076, или електронски, на email адресата : Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

 

Повик за учество на работилница за женско претприемништво

Рејтинг на корисник:  / 0

Во рамки на активностите на Општина Кисела Вода за поттикнување на жените во нивното економско зајакнување и развој на нови вештини, кои ќе им овозможат преквалификација и влез во светот на женското претприемништво, Општината заедно со Здружението на бизнис жени на Македонија, организира средба со заинтересирани жени од сите возрасни групи, на тема “Жените-ресурс за економско зајакнување на заедницата”.

Повеќе: Повик за учество на работилница за женско претприемништво

Јавен повик за времено ангажирање на негуватели во јавните детски градинки и негуватели за стари лица

Рејтинг на корисник:  / 0

Општина Кисела Вода упатува јавен повик до сите евидентирани невработени лица кои се заинтересирани да се вклучат во проектот “Се грижиме за најмладите и највозрасните”. Истиот е дел од Програмата Општинско - корисна работа, кој се спроведува преку Врз основа на Договорот за соработка со Агенцијата за вработување и Договорот помеѓу Програмата за развој на Обединетите нации (УНДП)  и Општина Кисела Вода.

Повеќе: Јавен повик за времено ангажирање на негуватели во јавните детски градинки и негуватели за стари лица

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa