Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Четвртоодделенците од ООУ "Рајко Жинзифов" ја посетија Општина Кисела Вода

Учениците од ООУ “Рајко Жинзифов” денес беа во посета на Општина Кисела Вода. Со градоначалникот Филип Темелковски, разговараа за прашања од областа на функционирањето на локалната самоуправа. Се интересираа и добија одговори за поставеноста на секторите во општината и начинот на функционирање на општинската администрација како и за начинот на носење на одлуки кои имаат за цел да им го подобрат животот на жителите на општината. Учениците го изразија задоволството што на овој начин имаа можност да добијат практични знааења од она што како теорија го учат во наставниот процес, а градоначалникот Темелковски им посака понатамошен успех во учењето.

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa