Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

  • Жителите на Пинтија ќе добијат асфалтирани улици и атмосферска канализација

    Жителите на Пинтија на потегот од ул. „Саса 2“ до крстосницата со „Јабланица“ ќе добијат целосно реконструирана улица.

  • Децата и вработените во објектот „Мимоза“ на ЈДГ „Весели цветови“ ќе добијат подобри услови

    Градоначалникот Филип Темелковски потпиша договор за реализација на проект за енергетска обнова на ЈДГ „Весели цветови“, објект „Мимоза“.

  • Целосно е реновирана спортската сала Независна Македонија

    Општина Кисела Вода во соработка со ЈП „За стопанисување со спортски сали и објекти - Кисела Вода“, целосно ја реновираше спортската сала „Независна Македонија“

  • Градоначалникот Филип Темелковски во Владата на РСМ потпиша договор за набавка на товарно возило – кипер

 

 

Насловна

Кошаркарките на „Бадел 1862“ докажаа дека се најдобри

Кошаркарките на ЖКК „Бадел 1862“ од Кисела Вода како и многупати досега уште еднаш докажаа дека се најдобри. Во заостанат натпревар од Првата женска кошаркарска лига, група Запад, жолто-сините со резултат 115:31 (37:10, 27:6, 30:7, 21:8) убедливо ја победија екипата на ЖКК „Шкупи“, со што ја забележаа четвртата победа на овогодинешното првенство и го задржаа 100% ефект.

На натпреварот, шанса за докажување им беше дадена и на младите баделки. 

Од екипата на „Бадел“ најефикасна на теренот беше петнаесет годишната Марија Николов со постигнати 25 поени. Голем придонес за победата дадоа и Цветанка Димова 21, Сара Максимовска 17, Драгана Јоловиќ 15, Сања Адамовска 13, Мартина Маркоска 7, Јана Петрова и Марија Димитријевиќ 6, и Стефани Цветановска со 5 постигнати поени. Најефикасни во тимот на ЖКК „Шкупи“ беа Цури со 18 и Салиу со 7 постигнати поени.

 

Додај коментар


FacebookTwitterLinkedin

 

 

 

Популарни Статии

Веб Страна

Дали ви се допаѓа новиот изглед на веб страната на Општината?

1 Останати гласови

 

 

 

 

 

 

 

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa