Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

  • Жителите на Пинтија ќе добијат асфалтирани улици и атмосферска канализација

    Жителите на Пинтија на потегот од ул. „Саса 2“ до крстосницата со „Јабланица“ ќе добијат целосно реконструирана улица.

  • Децата и вработените во објектот „Мимоза“ на ЈДГ „Весели цветови“ ќе добијат подобри услови

    Градоначалникот Филип Темелковски потпиша договор за реализација на проект за енергетска обнова на ЈДГ „Весели цветови“, објект „Мимоза“.

  • Целосно е реновирана спортската сала Независна Македонија

    Општина Кисела Вода во соработка со ЈП „За стопанисување со спортски сали и објекти - Кисела Вода“, целосно ја реновираше спортската сала „Независна Македонија“

  • Градоначалникот Филип Темелковски во Владата на РСМ потпиша договор за набавка на товарно возило – кипер

 

 

Насловна

Соопштение за тестирање на пријавените кандидати - ПОПИС 2021

Оваа седмица во четврток на 11.03.2021 година, во барака број 7, во Општина Кисела Вода ќе се врши тестирање на кандидати за попишувачи и реонски инструктори:

Термини за тестирање 

1 група 

Од реден број 1 до реден број 50 со почеток од 09:00 часот

2 група

Од реден број 51 до реден број 100 со почеток од 10:30 часот

3 група

Од реден број 101 до реден број 150 со почеток од 13:00 часот

4 група

Од реден број 151 до крај со почеток од 14:30 часот

 

НАПОМЕНА

Се задолжуваат кандидатите кои не ги доставиле потребните документи да ги достават лично на денот на тестирање.

*Кандидатите на тестирање да дојдат 30 минути пред почетокот на нивниот термин.

( Задолжително почитување на протоколите за заштита од Covid 19)

 

Список на лица за тестирање, кликнете тука.

 

Додај коментар


FacebookTwitterLinkedin

 

 

 

Популарни Статии

Веб Страна

Дали ви се допаѓа новиот изглед на веб страната на Општината?

1 Останати гласови

 

 

 

 

 

 

 

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa