Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail
  • Орце Ѓорѓиевски ја презеде градоначалничката функција во општина Кисела Вода

  • Орце Ѓорѓиевски и новите советници во општина Кисела Вода ги добија уверенијата за своите мандати

 

 

Насловна

Продолжува акцијата за генерално чистење на оштина Кисела Вода

Продолжува големото есенско чистење на општина Кисела Вода. Денес, се одвиваше на повеќе локации, во различни месни и урбани заедници.

Повеќе сезонски работници беа распоредени во селото Драчево, на дел од улицата “Речиште”. Тука работеa на расчистување на депонијата која години наназад ја создаваат несовесните граѓани. Со камиони работотниците го собираа отпадот и го носеа на Дрисла.

Паралелно, се работеше и во другиот дел од општина Кисела Вода. Со денешното чистење се опфатија повеќе улици, како “Вера Јоциќ”, “Ѓорѓи Димитров” и улицата “Црниче”. Покрај собирањето на комуналниот отпад, се метеа и паднатите лисја, со цистерна се миеја улиците, плочниците и тротоарите.

Чистењето, со истата динамика продолжува и во наредните денови.

Додај коментар


FacebookTwitterLinkedin

 

 

 

   

 

 

 

Веб Страна

Дали ви се допаѓа новиот изглед на веб страната на Општината?

1 Останати гласови

 

 

 

 

 

 

 

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa