Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail
  • Орце Ѓорѓиевски ја презеде градоначалничката функција во општина Кисела Вода

  • Орце Ѓорѓиевски и новите советници во општина Кисела Вода ги добија уверенијата за своите мандати

 

 

Насловна

Тоше и Габриела Зафирови на средба со градоначалникот Ѓорѓиевски

Првите Македонци кои воопшто учествувале на “Мистер Олимпија”, од таму се вратија со медали. По огромниот успех на ова светско натпреварување во фитнес и бодибилдинг, каде Арнолд Шварценегер бил победник пет пати, Тоше Зафиров и Габриела Зафирова денес беа гости на градоначалникот Орце Ѓорѓиевски.

 

Тој најпрво им честиташе за огромниот успех постигнат на најстарото и најеминентното натпреварување, кое од 19 до 21 август годинава се одржа во Букурешт, Романија. Меѓу повеќе од 2000 натпреварувачи, Тоше Зафиров успеа да влезе во финалето и се пласираше како петти, додека неговата сопруга Габриела во категориите бикини фитнес и велнес успеа да земе две трети места.

Поразговараа и за подготовките за следниот натпревар, “Мистер Олимпија” во Лас Вегас, за што интензивно работат, како и за значењето на фитнесот како дел од здравото живеење, кој секој може и треба да го применува. Зафиров информираше дека во клубот “Гладијатор”, лоциран во Кисела Вода, имаат околу 400 членови, меѓу кои има и лица над 70 години. Со градоначалникот Ѓорѓиевски, парот Зафирови говореше и околу можностите за мотивирање и инспирирање на помладата генерација, како и за промовирање на здравиот начин на живот, како концепт кој ќе го следат во годините што се пред нив. Од 1997 година до денес, Зафирови имаат освоено огромен број на награди и сертификати, а преку нивната Академијата FitBiz обучија и многу други да го прават истото. Зафиров е и автор на книгата Книга „Патот кон врвот”, која во следниот период ќе добие и свое продолжение насловено “Патот до Олимпија”.

-Големите цели бараат големи идеи, посветена работа и дисциплина. Тоа е единствениот пат кон успехот, и вредностите кои Кисела Вода и јас како нејзин градоначалник ги почитува и цени. Ви посакувам уште многу успеси и ваша лична, но преку нив и афирмација на Општина Кисела Вода. На нашата поддршка секогаш може да сметате, изјави градоначалникот Ѓорѓиевски на крајот од средбата.

 

Додај коментар


FacebookTwitterLinkedin

 

 

 

 

   

 

 

 

Веб Страна

Дали ви се допаѓа новиот изглед на веб страната на Општината?

1 Останати гласови

 

 

 

 

 

 

 

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa