Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail
  • Орце Ѓорѓиевски ја презеде градоначалничката функција во општина Кисела Вода

  • Орце Ѓорѓиевски и новите советници во општина Кисела Вода ги добија уверенијата за своите мандати

 

 

Насловна

Улицата “Славка Динкова” се реконструира со силна динамика

Во напредна фаза е проектот за целосна реконструкција на улицата “Славка Динкова” кој започна пред само две седмици. Градоначалникот Ѓорѓиевски денес изврши увид во градежните работи за изградба на атмосферска канализација и на целосна реконструкција на коловозот и тротоарите, а потоа и поставување на ново осветлување преку бетонски столбови со лед штедливи светилки.

Целокупната механизација е на терен, се работи со засилена динамика на оваа клучна патна артерија во населбата Драчево, на чија инфраструктурна обнова со децении чекаа повеќе од 30 000 граѓани од Драчево и околните населени места.

Токму затоа овој проект беше издвоен како приоритетен и се реализира преку соработката на Општина Кисела Вода со Градот Скопје, кој е финансиерот на истиот.

Додај коментар


FacebookTwitterLinkedin

 

 

 

 

   

 

 

 

Веб Страна

Дали ви се допаѓа новиот изглед на веб страната на Општината?

1 Останати гласови

 

 

 

 

 

 

 

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa