ankara escortcasino siteleri1xbet 2024ankara escort bayanankara escortkonya eskortbursa escortmebbis girişataşehir escortkadıköy escortbahsinewonoddmariobettipobetonwinbahiscombahsineDenizli Escortdeneme bonusudeneme bonusu veren sitelerTaraftariumonwin girişbetstarsbodogjoocasinoblizzcasinobitslotcasoojusbit.iomirax casinobitkingzmbitclubrichesinclavecasinosbetplay.ioonlineslotmachinesbets.ioresorts world casinoatlantic city casinosfanduel casinobitstarz casino real moneyoshifree slot gamescrypto casinosbitcoincasinobetus casinored dog casinono deposit bonus codes 2024online slots real moneyroulette casinooynabilmercurecasinobetyapankabahisregnobetboombetodeonbetyorkbetmavibetodeonbetistekbetbetebetkazansanacratosroyalsonbahisinterbahisceltabetbordobetlesabahisLucku Luke CasinoRaptor casinoTwin casinoBetoffice Girişgüvenilir bahis siteleritrendyol indirim kodupendik evden eve nakliyatPusulabetpopsec.orgdeneme bonusudeneme bonusu veren sitelerbonusbayşanslıbetonredbetonredroketbetklasbahisesenyurt masaj salonuxslotbycasinomeritkingBetkommariobet girişultrabetmariobetBahiscomHiltonbet girişnorabahisbetturkeytarafbetbetkomkonya günlük kiralık evistanbul escort bayancasibomBahis forumligobet üyelikescort bayan maltepePalacebetdinamobetGrandpashabetmariobethttp://www.escortbayanlariz.netwww.istanbulllescort.net/romabetroketbet girişseocasibomcasibommarsbahismarsbahisjojobetCasibomMeritkingcasibom1xbet giriştipobetjasminbetholiganbetbetkombahiscomtarafbetsekabetmatadorbetonwinmariobetCasinolevantdeneme bonusu veren sitelerjojobet girişjojobettipobet twittercasibomcasibom
malatya escort pendik escort bayan antalya bayan escort ankara escort samsun escort bayan avcılar bayan escort anadolu yakası escort şirinevler escort bayan mersin bayan escort tuzla escort şişli escort bayan mecidiyeköy bayan escort
How Hot is Too Hot for Cats
По неколку децении-градежна офанзива во Припор

Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail
  • Орце Ѓорѓиевски ја презеде градоначалничката функција во општина Кисела Вода

  • Орце Ѓорѓиевски и новите советници во општина Кисела Вода ги добија уверенијата за своите мандати

 

 

 

 

 

 

  

Насловна

По неколку децении-градежна офанзива во Припор

Интензивни градежни акивности од денес, се одвиваат во Припор. Оваа населба во која декади наназад многу фреквентни сообраќајници беа оставени на милост и немилост на времето, од денес добива нов лик.

 

Градоначалникот Ѓорѓиевски кој изврши увид во работите на улицата Сава Ковачевиќ 23, истакна дека во наредните седмици Општина Кисела Вода ќе ги санира оштетените улици во Припор, наведувајќи дека станува збор за површина од над 10 000 квадратни метри.

Онаму пак, каде што има потреба, ќе се пробијат и нови улици. Додаде дека градежната офанзива, ќе ги опфати и сите други месни и урбани заедници, согласно планот за рамномерен развој на целата општина

 

-Припор од денес е зафатен со интензивни градежни активности! Ги санираме оштетените улици, меѓу кои Сава Ковачевиќ, нејзините краци- 23, 24, 25 и 27 и улицата кај црквата, односно патот што води кон Теферич. Фреквентни сообраќајници со површина од над 10 000 квадратни метри на кои никој, децении наназад, не интервенирал со градежен зафат. На одредени позиции, пробиваме и нови улици!

За неколку седмици, согласно моите дадени ветувања за рамномерен развој на сите населени места во општината, Припор ќе добие сосема нов лик, а патната структура ќе продолжиме да ја обновуваме и во останатите месни и урбани заедници!

 Градежната офанзива на која ќе сведочат сите наши жители, ќе донесе удобност и безбедност за учесниците во сообраќајот и нов современ изглед на целата општина Кисела Вода-изјави градоначалникот Орце Ѓорѓиевски.

Додај коментар


FacebookTwitterLinkedin

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 

 

Веб Страна

Дали ви се допаѓа новиот изглед на веб страната на Општината?

1 Останати гласови

 

 

 

 

 

 

 

 

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости