ankara escortcasino siteleri1xbet 2024ankara escort bayanankara escortkonya eskortbursa escortmebbis girişataşehir escortkadıköy escortbahsinewonoddmariobettipobetonwinbahiscombahsineDenizli Escortdeneme bonusudeneme bonusu veren siteleronwin girişbetstarsbodogjoocasinoblizzcasinobitslotcasoojusbit.iomirax casinobitkingzmbitclubrichesinclavecasinosbetplay.ioonlineslotmachinesbets.ioresorts world casinoatlantic city casinosfanduel casinobitstarz casino real moneyoshifree slot gamescrypto casinosbitcoincasinobetus casinored dog casinono deposit bonus codes 2024online slots real moneyroulette casinooynabilmercurecasinobetyapankabahisregnobetboombetodeonbetyorkbetmavibetodeonbetistekbetbetebetkazansanacratosroyalsonbahisinterbahisceltabetbordobetlesabahisLucku Luke CasinoRaptor casinoTwin casinoPusulabetgüvenilir bahis siteleritrendyol indirim kodupopsec.orgdeneme bonusudeneme bonusu veren sitelerstarzbetbonusbayşanslıbetonredbetonredroketbetultrabetnorabahisbetturkeytarafbetbetkomistanbul escort bayancasibomBahis forumligobet üyelikescort bayan maltepePalacebetmariobethttp://www.escortbayanlariz.netromabetroketbet girişseocasibom girişjasminbet1xbet girişjasminbetxrp ledgeronwinmarsbahissekabetholiganbetlunabetbetparkbetkomvdcasinodeneme bonusu veren sitelerjojobetmatbettipobet twittercasibombetturkeybetturkeystarzbetxslotxslotzbahiszbahisistanbul escortcasino sitelericasino siteleriholiganbet güncel girişmeritkingbettiltjojobetgrandpashabet girişholiganbet girişbetturkeygrandpashabetslot sitelericasino siteleriGrandpashabetÇekmeköy EscortgrandpashabetMeritkingMeritkingjojobet güncel girişholiganbet girişjojobetgrandpashabetgrandpashabetjojobet Meritkingtarafbetcasibomcasibomcasibommadridbet girişmadridbet girişjojobetjojobetmarsbahiscasibomcasibomjojobetmariobetjojobetjojobetjojobetjojobetMatadorbetJojobetholiganbetmatadorbetmariobetpiabettarafbetbahiscomhttps://cpllindengrove.com/jojobetJojobetjojobetjojobet girişjojobet girişjojobet güncel girişJojobetmatadorbetevden eve nakliyat ankaracasibomjojobetgaziantep escortgaziantep escortcasibombettiltmarsbahisholiganbethacklinkjojobetlunabet
malatya escort pendik escort bayan antalya bayan escort ankara escort samsun escort bayan avcılar bayan escort anadolu yakası escort şirinevler escort bayan mersin bayan escort tuzla escort şişli escort bayan mecidiyeköy bayan escort
How Hot is Too Hot for Cats
Со благослов од Архиепископот Охридски и Македонски г.г. Стефан жителите на Кисела Вода добиваат црква во близина на општинатa

Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail
  • Орце Ѓорѓиевски ја презеде градоначалничката функција во општина Кисела Вода

  • Орце Ѓорѓиевски и новите советници во општина Кисела Вода ги добија уверенијата за своите мандати

 

 

 

 

 

 

  

Насловна

Со благослов од Архиепископот Охридски и Македонски г.г. Стефан жителите на Кисела Вода добиваат црква во близина на општинатa

Со благослов од Архиепископот Охридски и Македонски г.г. Стефан, жителите на општина Кисела Вода ќе добијат црква во близина на објектот на општината. Градоначалникот Орце Ѓорѓиевски и Архиепископот Охридски и Македонски г.г. Стефан денес ја посетија малата црква во која со донации од добронамерни луѓе, интензивно се работи на фрескоживописот и околу која ќе има уреден парк. Ја посетија и црквата ,,Св. Петка” која следната година одбележува еден век постоење и каде ќе биде извршено партерно уредување и санација на самата црква.

 

-Денес е голем за жителите на Кисела Вода! На моја огромна чест и задоволство, заедно со Архиепископот Охридски и Македонски г.г. Стефан извршивме обиколка на црквичката која се наоѓа во непосредна близина на општината и каде што, по долги години, конечно добивме благослов ова долгогодишно барање на жителите, да имаат своја црква, станува реалност!


Во овој момент се работи на фрескоживописот во самата црква, кој се изработува со донации од верниците и луѓето со добра волја, а околу истата ќе има убав парк во кој верниците ќе можат да го поминат своето слободно време и да бидат поблиску до Бога.
Ја посетивме и црквата ,,Св. Петка” која другата година слави 1 век постоењеи каде што, со Божја помош и промисла ќе извршиме партерно уредување и санација на самата црква.


Црквата е наш дом, наше тивко засолниште, таа е училиште на верата и моралниот живот и токму затоа мора да ја почитуваме и сите заедно да придонесуваме. Нека Бог е со нас-изјави градоначалникот Ѓорѓиевски.

Додај коментар


FacebookTwitterLinkedin

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 

 

Веб Страна

Дали ви се допаѓа новиот изглед на веб страната на Општината?

1 Останати гласови

 

 

 

 

 

 

 

 

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости