ankara escortcasino siteleri1xbet 2024ankara escort bayanankara escortkonya eskortbursa escortmebbis girişataşehir escortkadıköy escortbahsinewonoddmariobettipobetonwinbahiscombahsineDenizli Escortdeneme bonusudeneme bonusu veren siteleronwin girişbetstarsbodogjoocasinoblizzcasinobitslotcasoojusbit.iomirax casinobitkingzmbitclubrichesinclavecasinosbetplay.ioonlineslotmachinesbets.ioresorts world casinoatlantic city casinosfanduel casinobitstarz casino real moneyoshifree slot gamescrypto casinosbitcoincasinobetus casinored dog casinono deposit bonus codes 2024online slots real moneyroulette casinooynabilmercurecasinobetyapankabahisregnobetboombetodeonbetyorkbetmavibetodeonbetistekbetbetebetkazansanacratosroyalsonbahisinterbahisceltabetbordobetlesabahisLucku Luke CasinoRaptor casinoTwin casinoPusulabetgüvenilir bahis siteleritrendyol indirim kodupopsec.orgdeneme bonusudeneme bonusu veren sitelerstarzbetbonusbayşanslıbetonredbetonredroketbetultrabetnorabahisbetturkeytarafbetbetkomistanbul escort bayancasibomBahis forumligobet üyelikescort bayan maltepePalacebetmariobethttp://www.escortbayanlariz.netromabetroketbet girişseocasibom girişjasminbet1xbet girişjasminbetxrp ledgeronwinmarsbahissekabetholiganbetlunabetbetparkbetkomvdcasinodeneme bonusu veren sitelerjojobetmatbettipobet twittercasibombetturkeybetturkeystarzbetxslotxslotzbahiszbahisistanbul escortcasino sitelericasino sitelerijojobet meritkingbettiltjojobetgrandpashabet girişholiganbet girişbetturkeygrandpashabetslot sitelericasino siteleriGrandpashabetÇekmeköy EscortgrandpashabetMeritkingMeritkingjojobet güncel girişholiganbet girişjojobet güncel girişgrandpashabetgrandpashabetjojobet güncel girişMeritkingtarafbetcasibomcasibomcasibommadridbet girişmadridbet girişjojobetjojobetmarsbahiscasibomcasibomholiganbetmariobetjojobetjojobetjojobetbetebetMatadorbetJojobetholiganbetmatadorbetmariobetpiabettarafbetbahiscomhttps://cpllindengrove.com/jojobetJojobetjojobetjojobet jojobetjojobetJojobetmatadorbetevden eve nakliyat ankaracasibommarsbahisgaziantep escortgaziantep escortcasibombettiltmarsbahisholiganbethacklinkbahsegellunabetbetebet
malatya escort pendik escort bayan antalya bayan escort ankara escort samsun escort bayan avcılar bayan escort anadolu yakası escort şirinevler escort bayan mersin bayan escort tuzla escort şişli escort bayan mecidiyeköy bayan escort
How Hot is Too Hot for Cats
Ѓорѓиевски: Темелна реконструкција на повеќенаменското и кошаркарското игралиште во ООУ “Партенија Зографски”

Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail
  • Орце Ѓорѓиевски ја презеде градоначалничката функција во општина Кисела Вода

  • Орце Ѓорѓиевски и новите советници во општина Кисела Вода ги добија уверенијата за своите мандати

 

 

 

 

 

 

  

Насловна

Ѓорѓиевски: Темелна реконструкција на повеќенаменското и кошаркарското игралиште во ООУ “Партенија Зографски”

Градоначалникот Орце Ѓорѓиевски денес го посети ООУ “Партенија Зографски”. Во овој училишен објект денес започна реконструкција на повеќенаменското и кошаркарското игралиште со што учениците ќе добијат подобри и посовремени услови за спортување и рекреација.

 

Летниот период се искористи и за реновирање на три училници кои претходно беа во катастрофална состојба, а се изработува и проект за огромен паркинг простор кој ќе ги задоволи потребите на жителите од овој дел на општината.


-Проектот што го започнуваме денес има особено значење, бидејќи се фокусира на развојот на физичките и спортските можности на нашите ученици. Спортот не само што нуди забава и рекреација, туку исто така го подобрува физичкото и психичкото здравје.Инвестирањето во обновата на спортската инфраструктура во училиштата претставува инвестиција во здрави и активни генерации кои се темелот на нашата иднина. Имено, во наредниот месец, тука, во дворот на ООУ Партенија Зографски ќе се одвиваат градежни активности за целосна реконструкција на кошаркарското игралиште. Дотраената подлога ќе биде целосно заменета со нова асфалтна , а ќе се обнови и оградата околу игралиштето. Паралелно, ќе се работи на обнова на повеќенаменското игралиште кое ќе добие нова висококвалитетна вештачка трева на површина од 935 м2, замена на оштетените заштитни мрежи зад головите, а оштетените клупи на трибините ќе бидат обновени.

-Посебно сум задоволен што овој проект се изведува преку соработка со приватна компанија која на овој начин ја покажува својата општествена одговорност. Чекор за кој како градоначалник сум многу благодарен и кој се надевам ќе го следат и други бизнис ентитети. Инаку, во насока на унапредување на можностите на младите луѓе од општина Кисела Вода во сферата на спортот, ќе назначам дека ова не е единствениот проект од ваков карактер. Покрај досега изградениот нов спортско-рекреативен цeнтар на местото од депонијата кај Оксиген, Општина Кисела Вода активно работи на изградбата на модерен спортски центар на местото од поранешното спортско игралиште “Славија”, на ваков центар работиме и во Теферич, а со слични инвестиции и проекти кои што ќе го зголемат значењето на спортот во нашата заедница продолжуваме и понатаму. Нашиот ангажман е долгорочен и насочен кон напредок, а посебно е фокусиран кон унапредување на условите во училиштата -изјави градоначалникот Орце Ѓорѓиевски, додавајќи дека во ООУ “Партенија Зографски”, каде настава следат 525 ученици, беа реновирани три училници кои претходно беа во катастрофална состојба, а се изработува и проект за огромен паркинг простор кој ке ги задоволи потребите на жителите од овој дел на општината.

Додај коментар


FacebookTwitterLinkedin

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 

 

Веб Страна

Дали ви се допаѓа новиот изглед на веб страната на Општината?

1 Останати гласови

 

 

 

 

 

 

 

 

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости