Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail

Новости

Ќе се фрла богојавленскиот крст, Општина Кисела Вода ги повика граѓаните да се пријават!

Рејтинг на корисник:  / 1

Општина Кисела Вода упатува јавен повик до сите граѓани кои се заинтересирани за учество во одбележување на празникот „Богојавление – Водици“. Од оваа година, се возобновува традицијата за фрлање на чесниот крст, како дел од прославата на Водици. Настанот ќе се одржи во базенот “Расадник”,  во среда, на 19 јануари 2022год.

Повеќе: Ќе се фрла богојавленскиот крст, Општина Кисела Вода ги повика граѓаните да се пријават!

Известување за прекин во снабдувањето со електрична енергија

Рејтинг на корисник:  / 0

По добиеното известување од ЕВН и Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, информираме дека денес и утре без електрична енергија ќе остане дел од Општина Kисела Вода.

Повеќе: Известување за прекин во снабдувањето со електрична енергија

Пензионерите од Кисела Вода задоволни од општинскиот проект за нивна грижа

Рејтинг на корисник:  / 0

Започнаа со работа негувателите на стари лица кои се јавија на распишаниот оглас од Општина Кисела Вода.

Повеќе: Пензионерите од Кисела Вода задоволни од општинскиот проект за нивна грижа

Градоначалникот Ѓорѓиевски обезбеди празничен ручек за 350 социјално загрозени лица

Рејтинг на корисник:  / 0

350 хуманитарни оброци донираше денес градоначалникот на Општина Кисела Вода за социјално загрозените лица. На бездомниците, на децата од улица, на лицата во домовите, им беа доставени пакети со оброк кои, барем малку ќе им го разубават денешниот празничен ден.

Повеќе: Градоначалникот Ѓорѓиевски обезбеди празничен ручек за 350 социјално загрозени лица

Општина Кисела Вода упати јавен повик за времено ангажирање на негувателки во јавните детски градинки

Рејтинг на корисник:  / 0

Врз основа на Договорот за соработка помеѓу  Програмата за развој на Обединетите нации (УНДП) и општина Кисела Вода, заедно со Агенцијата за вработување, Општина Кисела Вода упати јавен повик за времено ангажирање на негуватели за јавните детски градинки на оваа територија. Евидентираните невработени лица кои сакаат да се вклучат во Програмата Општинско - корисна работа треба да поседуваат лиценца. Вкупниот период на вклученост на невработените лица преку Програмата изнесува пет месеци.

Повеќе: Општина Кисела Вода упати јавен повик за времено ангажирање на негувателки во јавните детски градинки

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa