Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Советот на општина Кисела Вода ќе ја одржи 42-та пленарна седница

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

Ве известуваме дека четириесет и втората пленарна седница на советот на општина Кисела Вода ќе се одржи на 1 јули 2016 година (петок) со почеток во 11:00 часот

-Усвојување на записникот од 41-та пленарна седница на советот

1. Предлог - Правилник за организација, делокругот и начинот на извршување на задачите на општинската администрација на oпштина Кисела Вода;

2.Советнички прашања 

Седницата ќе се одржи во големата сала во барака 7.

 

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa