Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Општина Кисела Вода гради трибини на фудбалското игралиште "ССК" во Драчево

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

Започнаа градежните активности за изградба на трибини на фудбалското игралиште “ССК” во населбата Драчево.

Трибините ќе бидат челични, подигнати од нивото во висина од еден метар. Трибинскиот простор ќе има должина од 30 метри, со две нивоа, односно со два реда на седишта. По целиот негов периметар ќе се изгради заштитна ограда, а од двете страни предвидени се и пристапни скали.

Инвестицијата на Општина Кисела Вода ќе обезбеди покомфорно следење на фудбалските натпревари за љубителите на спортот. Истата, согласно договорот, треба да се реализира за еден месец.

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa