Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Градоначалникот Беличанец – Алексиќ ќе посети 2 месни заедници

Рејтинг на корисник:  / 1
НајлошоНајдобро 

Работните посети  и остварувањето на средби со граѓаните во месните и урбани заедници продолжуваат и оваа работна седмица. Вечерва (07.10.2013), со почеток во 18:30 часот, градоначалникот на Општина Кисела Вода, Билјана Беличанец – Алексиќ со својот тим и раководителите на подрачните единици на градските јавни претпријатија ќе ја посети урбаната заедница Црниче, а во 20:00 часот, во просториите на урбаната заедница, ќе одржи средба со жителите на населбата Пржино.

 

Целта на посетите е граѓаните на овие населени места изворно да се запознаат со тековните проекти на општината и проектите кои се во план да се реализираат во следниот период. Истовремено, граѓаните ќе имаат можност да дадат свои идеи, предлози и сугестии за подобрување на работата на локалната самоуправа.  

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa