Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail

Кошаркарките на „Бадел 1862“ докажаа дека се најдобри

Рејтинг на корисник:  / 1
НајлошоНајдобро 

Екипата на ЖКК „Бадел „1862“ од Кисела Вода, оствари уште една многу голема убедлива победа. На натпревар од Првата женска кошаркарска лига, група Запад, баделки со огромна резултатска разлика 91:29 (24:6, 24:10, 24:8, 19:5) ја победија екипата на ЖКК „Пантери“.

„Поради отсуство на сениорките коишто се наоѓаат на репрезентативни подготовки, екипата на ЖКК „Бадел 1862“ настапи во состав во којшто доминираа кошаркарките од младинскиот погон. Дебитантски настап во сениорскиот тим имаа четиринаесет годишните Јована Димковска и Зара Стојковска, којашто својот деби настап го круниса со 7 постигнати поени“ - изјави Љупчо Павловски, тим менаџер на ЖКК „Бадел 1862“.

Најефикасна на натпреварот беше шестнаесет годишната Мартина Маркоска со постигнати 31 поен. Во листата на стрелците се запишаа и Сара Максимовска со постигнати 19 поени, Марија Димитријевиќ со 13 поени, Марија Николов со 11 поени, Сандра Лазаревска со 6 поени, Јана Петрова и Стефани Цветановска со 2 поени.  Од екипата на ЖКК „Пантери“, на теренот најмногу се истакнаа Личина со 16 поени и Захиповиќ со постигнати 7 поени.

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa