Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail

ЖКК „Бадел 1862“ на осмиот натпревар забележа осма победа

Рејтинг на корисник:  / 1
НајлошоНајдобро 

Кошаркарките на ЖКК „Бадел 1862“ од Кисела Вода со уште една голема победа повторно го потврдија квалитетот кој го поседуваат.

„Баделки“ на гостински терен во Кавадарци, со огромна резултатска разлика 87:18 (30:6, 30:5, 9:3, 18:4) ја совладаа екипата на ЖКК „Трокал“. Со овој резултат, на осмиот натпревар од групата Запад тие ја забележаа осмата победа.

Од „жолто - сините“, најефикасна на натпреварот беше Стојановска со постигнати 23 поени. Успешно враќање по едномесечната пауза имаше Цветанка Димова, која постигна 20 поени. Голем придонес за победата дадоа и Марковска со постигнати 9 поени, Максимовска со 7, Блажевска и Димитријевиќ со по 5 поени, Лазаревска и Николов со по 4, Даниловска 2 и Цветановска 1 поен.

На теренот, од екипата на ЖКК „Трокал“ со постигнати 5 поени се истакна Тодорова.

 

 

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa