Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

На бул. „Борис Трајковски“ од населбата Пинтија до Цементарница Усје се одвиваат активности за расчистување на сметот

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

По должината на бул. „Борис Трајковски“, Општина Кисела Вода денеска спроведува голема акција за расчистување на сметот. 

Во моментов, од семафорите во населбата Пинтија до Цементарница Усје, 20 општински работници рачно и со едно возило со канистер за вода вршат расчистување на тротоарите и на тревната површина покрај булеварот. Во работните активности вклучени се и возила на ЈП „Комунална хигиена“, две машини за метење и една цистерна за миење улици.

 

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa