Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail

Одбојкарките на „Јанта Волеј“ од Кисела Вода се искачија на првото место на табелата во првата лига

Рејтинг на корисник:  / 2
НајлошоНајдобро 

Одбојкарките на „Јанта Волеј - Кисела Вода“ вчера на дерби натпреварот од деветтото коло од втората фаза во најсилната македонска одбојкарска конкуренција, на гости со резултат 3-1 (25-23, 27-25, 20-25 и 25-15 по сетови) ја победија екипата на „Работнички – Скопје“.   Со победата, сениорките на „Јанта Волеј“ се искачија на првото место на табелата во првата лига, и остануваат да бидат единствен клуб со 13 победи и два порази.

„Викендов кој ни следува, на гостински терен во Струмица, нашите одбојкарки ќе вложат силни напори да го освојат Купот на Македонија. Имаме многу јака екипа. Во сабота играме полуфинален натпревар со „Струмица жени“, и доколку победиме, во недела ќе играме за освојување на Купот.“ - изјави Горан Јаневиќ – Јанта, тренер на ЖОК „Јанта Волеј“

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa