Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail

На крводарителската акција во Општина Кисела Вода собрани се 18 единици крв

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

Црвениот крст и Институтот за трансфузиона медицина, денеска во соработка со Општина Кисела Вода спроведоа крводарителска акција.

Повеќе хумани граѓани и дел од општинската администрација, придонесоа на акцијата да се соберат вкупно 18 единици крв. Локалната самоуправа и Општинската организација на Црвениот крст - Кисела Вода двапати годишно организираат крводарителски акции. 

За успешно спроведената акција, Општина Кисела Вода упатува благодарност до медицинскиот тим, волонтерите на Црвениот крст и до крводарителите.

 

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa