Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail

Општина Кисела Вода гради паркинг на улица ,,Христо Татарчев”

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

Започнува изградба на уште еден нов паркинг на улица ,,Христо Татарчев” во Кисела Вода. На површина од околу 700m² и капацитет за 70тина возила, жителите од улицата ,,Христо Татарчев” наскоро ќе добијат нов паркинг простор.

 

- Како што претходно најавив, креирањето на нов и урбан лик во централното подрачје на Кисела Вода е наш приоритет, а со тоа и решавање на еден од горливите проблеми на нашите сограѓани, паркинг местата. Во финална фаза се и подготовките за изведување на велосипедска патека на улицата ,,Христо Татарчев”, односно на потегот од Мечкаров па сѐ до раскрсницата со булеварот ,,Борис Трајковски”.  Нови паркинг места се градат и наспроти специјалното училиште за слепи и слабовидни лица ,,Димитар Влахов”, додека пак во изминатиот период беа изградени и на повеќе други локации низ општината, сѐ со цел намалување на метежот и сообраќајот во мирување кој е значајна алка во одвивањето на целокупниот сообраќај во една ваква урбана средина. Продолжуваме со силно темпо да инвестираме во модерен и урбан лик на нашата општина, бидејќи нашите сограѓани го заслужуваат тоа-изјави градоначалникот Орце Ѓорѓиевски.

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa