Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail

М-р Дејан Стоимановски е нов претседател на Општинскиот сојуз за училишен спорт на општина Кисела Вода

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

М-р Дејан Стоимановски е новиот претседател на Општинскот сојуз за училишен спорт на Кисела Вода кој се реафирмира по неколкугодишен застој.

 

Пред присутните членови, новото раководно лице, Стоимановски, ги презентираше своите цели за развој на училишниот спорт, како и активностите што ги планира за негово омасовување.

Како што истакна во своето обраќање, тој и досега како наставник по физичко воспитување, има работено на откривање на спортските афинитети на учениците и помош при нивниот развој во идни спортисти, натпреварувачи и потенцијални репрезенттивци во националните спортски селекции во Република Македонија. Заживувањето на Сојузот, што е негов план, ќе им пружи поголеми можности на спортските таленти, како и усовршување на стручните кадри во насока на унапредување на училишниот спорт во Општина Кисела Вода. Заедно со раководството на Општина Кисела Вода, со градоначалникот Ѓорѓиевски, со наставниците по физичко воспитување и со родителите, на учениците ќе им овозможиме да го развиваат својот потенцијал и да донесат врвни резултати на кои сите ќе се гордееме, истакна Претседателот Стоимановски во своето обраќање.

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa