Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Жителите на ул."Огњан Прица" утре без вода

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

Поради уличен дефект на цевка, утре, прекин во водоснабдувањето ќе имаат корисниците на дел од улицата „Огњан Прица“.

 

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје информира дека прекинот ќе биде од 10 часот и 30 минути до санирање на дефектот.

Според соопштението, дефектот е на цевка со пречник од 100 милиметри на крстосницата меѓу улиците „Огњан Прица“ и „Невена Георгиева - Дуња“ во Кисела Вода.

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa